Sleva na software ProGEO

HACKATHON OPEN DATA

Hackathon v Hradci Králové

hackathon-kralovehradecky-kraj-HK-khk-f
Soutěžící budou programovat webovou aplikaci pro otevřená data Královéhradeckého kraje. Na vítěze čeká finanční odměna ve výši 20 000 korun.

Na konci března se v Hradci Králové uskuteční první ročník hackathonu pro žáky středních škol, konzervatoří, vyšších odborných škol nebo vysokých škol.

Soutěžící budou programovat webovou aplikaci pro otevřená data Královéhradeckého kraje. Na vítěze čeká finanční odměna ve výši 20 000 korun.

Královéhradecký Hackathon se uskuteční 21. března 2019 na půdě Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové od osmi ráno do osmi večer.

Soutěžní týmy čeká celodenní programování s možnou asistencí školeného mentora, na jehož konci vznikne software užitečný všem obyvatelům Královéhradeckého kraje.

Hackathon pořádá Královéhradecký kraj ve spolupráci s Fakultou informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Hlavním partnerem soutěže je firma Unicorn, partnerem je firma Ders.

Cílem je podpořit vznik aplikací, využívajících otevřená data, tedy data dostupná na internetu ve strojově čitelné podobě, jejichž podmínky užití umožňují je volně využívat.

Soutěžní aplikace posoudí odborná porota, která bude hodnotit funkčnost aplikace, jak je ovladatelná a pro uživatele intuitivní a přehledná. Důležitá bude také míra využití otevřených dat Královéhradeckého kraje a také jaký užitek přinese veřejnosti.

Podmínkou soutěže je, že soutěžící bude student střední školy (gymnázium, střední odborná škola či střední odborné učiliště), konzervatoře, vyšší odborné školy nebo vysoké školy. Maximální počet soutěžících je 40 osob. Soutěžit se bude v týmech v počtu od dvou do čtyř soutěžících.

Přihlašování začne 14. února od osmi hodin ráno a skončí 14. března minutu před půlnocí. Registrační formulář, pravidla a harmonogram soutěže lze nalézt na stránkách Hackathonu www.hackathon-khk.cz.

Od poloviny roku 2018 je na webu Královéhradeckého kraje zpřístupněno 12 datových sad, které čerpají data napříč celým krajským úřadem. Více na adrese www.kr-kralovehradecky.cz/datovy-sklad.html.

/* ]]> */