Sleva na software ProGEO

INSPIRE

Zobrazování dat ze směrnice INSPIRE. Plus knihovna výukových videí

směrnice INSPIRE / GeoBusiness

Potřebujete se orientovat ve směrnici INSPIRE? Pro prohlížení dat je tu Geoportal Thematic Viewer. A podívat se můžete také do knihovny, kde najdete různé podkladové a výukové materiály, týkající se evropské směrnice.

Geoportal Thematic Viewer přehledně zobrazuje data poskytovaná v rámci směrnice INSPIRE. Data, z nichž aplikace vychází, jsou pravidelně získávána z vyhledávacích služeb členských států Evropské unie a zemí, které směrnici INSPIRE přijaly.

INSPIRE v praxi je prostor, který pomáhá zúčastněným stranám sdílet přístupy k implementaci a používání INSPIRE. Jedná se o platformu, která na jediném místě sdružuje různé subjekty zapojené do INSPIRE a usnadňuje tak výměnu know-how a odborných znalostí shromážděných nejen při řešení INSPIRE. Konkrétně je platforma zaměřena na implementátory INSPIRE, poskytovatele řešení a vývojáře aplikací pro koncové uživatele.

Výukové materiály a inspirace

Knihovna tréninkových materiálů obsahuje vzdělávací moduly pro různé skupiny uživatelů INSPIRE.

K dispozici je také knihovna INSPIRE videí, ve které jsou uloženy záznamy webinářů a ukázky národních implementací. Mezi nejnovější přírůstky v této knihovně patří dvoudílný webinář o prostorových datech na webu.

V České republice

Agentura CENIA, která má v České republice směrnici na starosti, pořádá roční konferenci Inspirujme se a provozuje Národní geoportál INSPIRE.

/* ]]> */