Sleva na software ProGEO

CENIA INSPIRE

Inspirujme se 2020 a Copernicus fórum letos společně v Praze

copernicus-forum-2020-inspirujme-se-2020-f

CENIA, česká informační agentura životního prostředí, Ministerstvo životního prostředí ČR, Ministerstvo životného prostredia SR a Ministerstvo dopravy zvou na společnou konferenci Inspirujme se a českého uživatelského fóra Copernicus, která se letos uskuteční ve dnech 7. – 8. října 2020 v Praze.

Akce s názvem Environmentální krize a příležitosti z pohledu integrace prostorových dat bude zaměřena na aktuální enviromentální témata, která jsou řešena zejména v tzv. Zelené dohodě (Green Deal).

Zdroje dat a informací nepostradatelné pro Zelenou dohodu vznikají v rámci programu Copernicus a jsou také součástí infrastruktury INSPIRE.

Digitalizace a dostupnost dat je zásadním faktorem pro podporu a implementaci opatření týkajících se životního prostředí Evropské unie.

Dostupná data a digitální technologie otevírají nové možnosti pro efektivnější monitorování a optimalizaci v oblastech spotřeby přírodních zdrojů, oběhovém hospodářství, energetiky, dopravy a dalších.

Deváté setkání uživatelů programu Copernicus

Těšit se můžete na zajímavé přednášky a hosty, kteří Vám přiblíží nejnovější informace a aktuality o programu Copernicus, jeho službách a aplikacích. Konference pro uživatelskou komunitu programu Evropské komise, Evropské kosmické agentury a partnerů pro monitoring životního prostředí a bezpečnosti Copernicus se v České republice koná již od roku 2012. Účelem akce je propojení širokého spektra uživatelů na národní úrovni z řad státní správy, akademického, podnikatelského sektoru ale i veřejnosti.

12. ročník konference Inspirujme se

Rok 2020 je v implementaci směrnice INSPIRE jedním z posledních milníků, které byly v roce 2007 určeny, a kdy mají být splněny technické požadavky.

Někteří poskytovatelé právě dokončili nebo dokončují harmonizaci dat, na kterou se dlouho připravovali. Víme však, že harmonizací a rokem 2020 INSPIRE nekončí.

Mnoho z dat INSPIRE je nyní podle směrnice o otevřených datech na seznamu tzv. dat s vysokou hodnotou.

Registrace na akci

Přihlašování přednášek a posterů: do 10. 9. 2020

Vyrozumnění o přijetí přednášky a posteru: nejpozději do 14. 9. 2020

Zveřejnění předběžného programu: 15. 9. 2020

Ukončení registrace na konferenci: 30. 9. 2020

Akce se koná ve dnech 7. a 8. října v Praze (CAMP – Centrum architektury a městského plánování).

Účast na akci je pro všechny registrované zdarma. Pokud po zaregistrování zjistíte, že se nebudete moci zúčastnit, kontaktujte prosím včas organizátory na inspire@cenia.cz. Kapacita akce je omezená a Vaše místo můžeme nabídnout jiným zájemcům.

Registrační formulář

Organizátoři si vyhrazují právo uzavřít registraci před uvedeným termínem, v případě naplnění kapacity akce.

/* ]]> */