Sleva na software ProGEO

INSPIRE

Přidejte své podněty k nové verzi geoportálu INSPIRE

podnety-narodni-geoportal-inspire

Současný geoportál INSPIRE, který je v provozu již od roku 2011, je nutné obnovit. Víc hlav víc ví, proto redakci časopisu GeoBusiness Jitka Faugnerová z agentury CENIA, která Národní geoportál INSPIRE provozuje, požádala o zveřejnění prosby všem kolegům z oboru.

Vážení kolegové,

obracím se na Vás s prosbou o spolupráci při zjišťování uživatelských požadavků na nový geoportál, pro který CENIA zpracovává studii proveditelnosti. Univerzity (vyučující i studenti) jsou od počátku provozu Národního geoportálu INSPIRE těmi, kteří přinášejí důležitou a užitečnou zpětnou vazbu. Nejste zatíženi plněním evropských povinností, zajišťováním souladu s evropskými technickými požadavky apod., sdělujete jen to, jak se vám s geoportálem pracuje.

Současný geoportál INSPIRE, který je v provozu již od roku 2011, je nutné obnovit. Diskuse jsou aktuálně vedeny kolem toho, zda nový geoportál může nést název „Národní“ a co všechno by s názvem Národní měl obsahovat a umět. Připravili jsme dotazník, který není krátký, ale zase nezabere více než 10 minut. Budeme rádi, pokud zvládnete rozšířit mezi studenty, kolegy a sami i vyplnit. Dotazník by měl být otevřený do 31. ledna 2020.

Jitka Faugnerová

/* ]]> */