Software Bentley Systems

INSPIRE

INSPIRE: otestujte datové specifikace

logo-INSPIRE-h150-featured
Acronis Cyber Protect Home Office

Evropské výzkumné centrum (JRC) publikovalo výzvu k registraci pro testování datových specifikací přílohy II a III Směrnice INSPIRE.

Instituce veřejné správy, soukromé firmy, profesní sdružení, akademici i  jednotlivci se nyní mohou zaregistrovat, tak aby se zapojili do testování a připomínkování.

Co testování obnáší a jaké jsou očekávané výstupy? Přečtěte si tento dokument (PDF). Jeho stručnější verzi v  češtině zpřístupní agentura CENIA v následujících dnech.

Registraci, že se chcete zúčastnit testování, poté provedete na webu INSPIRE.

Testovat se bude ve dnech 20. 6. – 21. 10. 2011, registrace zájemců však z procesních důvodů musí proběhnout do 15. května 2011. (Po tomto datu již nebude možné se k testování připojit.)

Pro neregistrované budou drafty dokumentů přístupné přes CENIA na vyžádání, souhrnné zprávy z testování budou však přijímány jen od registrovaných subjektů.

Pokud vás zajímá, kdo stojí za přpravovanými datovými specifikacemi, podívejte se na složení tematických pracovních skupin.

Přehled termínů:

registrace zájemců o testování – do 15. 5. 2011
zahájení testování – 20. 6. 2011
internetový kick-off meeting – 22. 6. 2011
ukončení testování 21.10.2011

Veškeré dotazy související s registrováním, rozlišením organizací LMO a SDIC nebo samotným připomínkováním zodpoví agentura CENIA na e-mailu: inspire@cenia.cz.

[Původní text výzvy naleznete na webu INSPIRE.] [poll id=4]
/* ]]> */