GeoBusiness GEOPORTÁLY TISKOVÉ ZPRÁVY

Vyjádření o průběhu sítí od ČEZ – zájem o geoportál stoupá

geoportal-cez-w600

Geoportál ČEZ vydal již více než 200 tisíc kusů vyjádření a souborů digitálních dat. U projektantů investičních akcí nebo pořizovatelů územně analytických podkladů služba boduje především díky rychlosti vyřízení žádostí.

Geoportál ČEZ, který byl spuštěn v lednu 2012, zvládnul od té doby vyřídit více než 186 tisíc žádostí o vyjádření k existenci sítí. Dalších více než osmnáct tisíc žádostí o digitální data podali jeho prostřednictvím autorizovaní a neautorizovaní projektanti. Územně analytické podklady získaly zhruba čtyři stovky obcí s rozšířenou působností, krajské úřady a vojenské újezdy.

geoportal-cez-w600

„Geoportálu jsme věřili, ale překonání hranice 200 tisíc vyřízení žádostí a poskytnutí dat v tak krátké době je vysoko nad hranicí všech původních odhadů. Využívání služby soustavně roste také díky pozitivním zkušenostem klientů, pro které je služba oporou při jejich práci,“ shrnuje dosavadní zkušenosti Zbyněk Businský, vedoucí správy dat o síti společnosti ČEZ Distribuce.

Vyjádření k existenci sítí, digitální data pro projekční činnost, zjištění polohy technické infrastruktury k územně analytickým podkladům – přes geoportál ČEZ získáte ucelený přístup k geodatům ve správě firem ČEZ Distribuce a ČEZ ICT Services.

Služba je k dispozici zdarma a umožňuje mimo jiné i sledování stavu vyřízení zadané žádosti. Základní informace o zahájení zpracování žádosti a možnosti odebrání výstupu obdrží žadatel e-mailem. Většina uživatelů oceňuje rychlost vyřízení svých žádostí a fakt, že poskytnutá vyjádření mají právní váhu například při jednání na úřadech.

Zájem o službu od ledna 2012 přitom stále roste. Zatímco v říjnu 2012 ČEZ evidoval za prvních osm měsíců provozu „pouhých“ 114 tisíc žádostí, v následujících pěti měsících to bylo již 90 tisíc žádostí, což při přepočtu na jeden měsíc je nárůst ze 14 250 kusů na 18 000 kusů (nárůst zájmu o 28,6 procenta).

/* ]]> */