Sleva na software ProGEO

GeoBusiness

Bentley Systems kupuje Seequent za miliardu dolarů, CAD Studio slaví 30 let, ČÚZK bilancuje minulý rok

geobusiness-feat-2020-3

Z firem

Bentley Systems kupuje novozélandskou firmu Seequent, která dělá software Leapfrog pro 3D modelování a vizualizace pro geology. Transakce je 900 milionů dolarů v hotovosti plus 3 141 361 akcií Bentley Systems (Nasdaq: BSY).

CAD Studio slaví 30 let. Firma má 135 zaměstnanců, obrat 665 milionů koruna a devět poboček v ČR, SR a Maďarsku. Od loňského roku je CAD Studio součástí evropské skupiny Arkance, jednoho z největších partnerů Autodesku. Na konci března 2021 CAD Studio změní jméno na Arkance Systems.

Děje se u vás také něco, co bychom měli zmínit ve zprávách? Ozvěte se nám do redakce – adresa je redakce@geobusiness.cz Když se totiž neozvete, tak se v přehledu vaše zpráva pravděpodobně neobjeví.

GIS

Klimatické služby pro zemědělství – tak se jmenuje desátý webinář Otevřeného jara. Akce se koná v úterý 23. března 2021 od 13 hodin. Na datové sadě ERA5-Land z Copernicus Climate Data Store bude vysvětlen výpočet agro-klimatických faktorů včetně ověřování přesnosti.

Švédský Hexagon vydal software M.App Enterprise 2021. Nová verze umí pracovat s 3D přímo v webovém prohlížeči.

Esri pořádá svůj učitelský summit. Virtuální Esri Imagery and Remote Sensing Educators Summit se uskuteční 28. a 29. dubna.

A ještě jedna zpráva z Esri. Firma pro uživatele svého softwaru pořádá celoroční soutěž.

Měřická technika

Leica Geosystems oznámila novou verzi jejich leteckého skenovacího systému CityMapper-2L, nakonfigurovanou pro tvorbu digitálních dvojčat měst.

Geodézie a katastr

Český úřad zeměměřický a katastrální vydal zprávu o své činnosti za rok 2020. V dokumentu je popsána budoucí plánovaná obnova katastrálního operátu novým mapováním, připravované revize KN a celá řada dalších činností, na kterých ČÚZK dlouhodobě pracuje.
Výroční zpráva v PDF

BIM

Autodesk Tandem je software pro digitální dvojčata. Stavební projekt by díky tomuto novému softwaru, oznámenému na podzim 2020, měl zůstat čistě digitální – od zahájení projektu až po jeho provoz.

Politika, společnost, veřejná správa

Martin Malý: V pandemii se ukázal problém – neumíme spolupracovat. Národ plný lidí, co se rozhodně nebudou podřizovat, narazil na situaci, kdy musí táhnout za jeden provaz (Info.cz)

Pracovní nabídky

Podívejte se na oborové pracovní nabídky. (ZeměměřičGeoBusiness)

/* ]]> */