Sleva na software ProGEO

GeoBusiness

FME World Fair, Trimble Express, služba MawisPhoto, partnerství Esri s Planet

geobusiness-feat-2020-5

Série webinářů kanadské firmy Safe Software, producenta software FME, se bude konat ve dnech 4. až 14. května 2021. Akce nazvaná The FME World Fair 2021 představí novinky v portfoliu. Českým certifikovaným partnerem na produkty FME je firma CAD Studio.

Unity, známá díky svému real-time 3D enginu, používanému zejména pro hry, kupuje firmu VisualLive.
Vedle stejnojmenného enginu má Unity také nástroj Unity Reflect, který se používá v BIM softwarech pro lepší vizualizace. Pro další vylepšování kupuje arizonskou firmu VisualLive, partnera Microsoftu a Autodesku.

VisualLive totiž vytváří software pro architekty, stavaře a projektanty, kteří ve svých projektech chtějí používají doplněnou realitu. Uživatelé mohou poslat své CAD a BIM výkresy do mobilu, tabletu nebo do brýlí HoloLens. Software se používá na stavbách při kontrolách, ověření instalací, při dokumentaci provedení stavby nebo pro správu majetku.

Firma Arcdata Praha, český oficiální distributor Esri, upozornila na nové partnerství Esri se společností Planet. Vizí společnosti Planet je družicovým snímkováním sledovat celou Zemi. K tomu jí pomáhá přes 130 družic, které každý den snímají Zemi s rozlišením 3 až 5 metrů.

Firma Geotronics Praha, která v České republice prodává měřickou techniku, oznámila nový termín svého Trimble Expressu. Živé vysílání Trimble Expressu proběhne ve dnech 7. a 8. dubna 2021.

Na Trimble Expressu bude představen laserový skener X7, skenovací totální stanice SX12 a totální stanice S7. Druhý den bude prostor pro nové kontrolní jednotky Trimble, polní software Access a protokoly, GNSS měření s R12i na všech možných i nemožných místech, a rozšířená realita s R12i.

Evropská unie podpořila vývoj softwaru MawisPhoto v rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. MawisPhoto je služba pro dokumentaci a kontrolu staveb, která zaznamenává data a vytváří interaktivní 3D model. Ve 3D modelu si uživatel aplikace může podrobně prohlédnout stavbu v jejích jednotlivých fázích, například před výkopem, během prací a po jejich ukončení.

 

Děje se u vás také něco, co bychom měli zmínit ve zprávách? Ozvěte se nám do redakce – adresa je redakce@geobusiness.cz Když se totiž neozvete, tak se v přehledu vaše zpráva pravděpodobně neobjeví.

/* ]]> */