Sleva na software ProGEO

GeoBusiness

Gepro prodlužuje studentské verze, pokračování Otevřeného jara, GeoInfoStrategie

geobusiness-feat-2021-2

Své tipy nám můžete posílat na adresu redakce@geobusiness.cz.

Z firem

Děje se u vás také něco, co bychom měli zmínit ve zprávách? Ozvěte se nám do redakce – adresa je redakce@geobusiness.cz Když se totiž neozvete, tak se tady v přehledu vaše zpráva velmi pravděpodobně neobjeví.

GIS

  • Bezplatně přístupné webináře v rámci Otevřeného jara jsou zajímavé šíří svého záběru. Webináře se konají každé úterý, program je naplánován až do dubna. Senzory, precizní zemědělství, používání otevřených dat, možnosti analýz nad velkými objemy dat… Můžete se aktivně zapojit, nebo jen inspirovat.
  • Až do 21. května můžete přihlašovat své nápady do #EUDatathon. Pro vítěze je připraveno 99 000 EUR.

Geomatika

  • Sdružení Nemoforum uspořádá 24. března v pořadí již sedmou konferenci o projektu GeoInfoStrategie, který v roce 2020 skončil a který mělo na starosti MV ČR. Vstup na video konferenci je jako obvykle zdarma, jen se musíte registrovat.
  • Asociace podnikatelů v geomatice upozorňuje na boj o charakter budoucí digitální technické mapy. „Kombinace opatření covid-19, laxnost některých úřadů a nejasnosti ohledně způsobu realizace vedou představenstvo APG k obavě, že pokud se nic zásadního nestane, skončí první etapa tvorby DTM ČR částečným neúspěchem a hrozí, že nebudou 3 miliardy Kč z Evropské unie do 30. 6. 2023 vyčerpány.“

BIM

  • Odborná rada pro BIM (czBIM) založila pobočku mezinárodní organizace buildingSMART . Ta se podílí na tvorbě mezinárodních standardů, například stojí za normou pro IFC. ISO 16739:2013 – IFC je otevřený neutrální souborový formát, používaný v BIM softwarech.

Stavebnictví

Data

Pozemkové úpravy

Politika, společnost, veřejná správa

Pracovní nabídky

/* ]]> */