T-MAPY

Firma T-MAPY na letošním setkání uživatelů představila více novinek než obvykle

společné foto na setkání T-Mapy 2018 / GeoBusiness

Na začátku října se konalo každoroční setkání uživatelů společnosti T-MAPY, tentokrát v pořadí již jednadvacáté. Po dvou letech se akce vrátila zpět na Seč do kongresového hotelu Jezerka a z celého Česka i Slovenska sem na ni přijelo více než 135 zákazníků.

Jsme součástí změny

Milan Novotný, spolumajitel firmy, v úvodním referátu řekl, že T- MAPY jsou součástí změny ve společnosti. Firma vyvíjí softwarové aplikace, které přispívají k záchraně lidských životů, stávají se součástí chytrých měst, pomáhají cestovat hromadnou dopravou, poskytují více než 700 starostům potřebná data o jejich obci nebo městě.

Jiří Bradáč, který je také spolumajitelem firmy, se dlouhodobě pohybuje především v národních projektech. Odtud přinesl nejnovější informace o celostátním standardu pro digitální zpracování územně plánovací dokumentace, o digitální technické mapě České republiky a také o GeoInfoStrategii.

40 minut bylo málo

Vývojáři v T-Mapách nelenili a během uplynulých dvanácti měsíců připravili tolik novinek a aktualizací, že čtyřicetiminutový referát na jejich vyjmenování a stručné popsání sotva stačil.

Úprava jádra T-WIST Boxu, katastr nemovitostí a GDPR, služby využívající data Informačního systému základních registrů (ISZR), nová přihlašovací stránka a rozcestník aplikací, celá řada vylepšení v mapovém klientu Spinbox, integrační rozhraní, naprosto přepracovaný tisk v aplikacích, routování v dopravních aplikacích, nové mapové služby a celá řada dalších novinek.

V T-Mapách se věnují samozřejmě také novým informatickým trendům – pracují na propojení senzorů a externích informačních systémů na jejich mapové aplikace a pasporty, například odpady či veřejné osvětlení.

Zcela nově se firma pustila do BIM (Building Information Modeling/Management), facility managementu a jejich integrace s využíváním GIS.

Pasportní aplikace

Vylepšení se dočkaly také pasportní aplikace, které T-MAPY rozvíjejí dlouhé roky. Pasport hřbitovů byl doplněn o mapu platnosti smluv, pasport zeleně o mapu sekání, pasport komunikací o dva moduly, konkrétně blokové čištění a cyklistická opatření.

Aplikace Hlášení má nově také analytickou mapu, Odpadové hospodářství je doplněno evidencí úkolů.

Pasport objektů drobné architektury umí doplňovat záznamy o 3D model objektu, který uděláte i s pomocí chytrého telefonu.

Nové aplikace

T-MAPY rovněž představily zcela nové aplikace. Novinek je přitom celá řada: Evidence závazných stanovisek, Pasport optických sítí, Pasport vodních zdrojů a čistíren odpadních vod, Evidence významných krajinných prvků.

Informační systém bez metadat by nebyl úplný, proto vývojáři vylepšili aplikaci EDAS.

Zákazníci také přednášeli

Lubomír Kříž ze společnosti Vodní zdroje Chrudim přiblížil možnosti využití GIS při kritických situacích s únikem ropy a ropných látek.

Pavel Struha z královéhradeckého magistrátu se intenzivně věnuje využívání bezpilotních leteckých prostředků a používání jejich snímkových výstupů.

/* ]]> */