FIRMY Grid T-MAPY

T-Mapy koupily podíl ve firmě Grid

geobusiness-feat-2020-3

T-Mapy, jedna z vedoucích českých společností v geoinformačních technologiích, oznámila majetkové propojení s akciovou společností Grid. Firma Grid vedle geodetických a kartografických prací poskytuje také služby pro inženýrskou geodézii a je jednou z hlavních firem, poskytujících služby mobilního mapování.

Strategický krok je součástí dlouhodobého růstu a posilování pozice obou firem na česko-slovenském trhu geomatiky. Obě firmy jsou členy Asociace podnikatelů v geomatice. Firma T-Mapy se po dokončení transakce stala majitelem 58 procent akcií Gridu.

„Vstup T-Map do Gridu zapadá do naší strategie směřující k větší agregaci subjektů na poli geomatiky a představuje skvělou příležitost k posílení portfolia služeb obou společností,” říká Jiří Bradáč, jednatel firmy T-Mapy a nový předseda představenstva Gridu.

„Propojením know-how obou firem výrazně vzroste naše společná schopnost kvalitně se pohybovat na poli DTM, 3D GIS a BIM či AM/FM jak z pohledu softwarových řešení, tak z pohledu geodat nejvyšší kvality. Jsme pevně přesvědčeni, že vzniklé partnerství má jasný synergický potenciál v duchu 1+1 >> 2 a bude pozitivně přijato jak zákazníky, tak partnery obou společností.”

Zbyněk Kugler, výkonný ředitel firmy Grid, k transakci dodává: “Vstup T-Map do Gridu vítáme a těšíme se na budoucí spolupráci. Spojená platforma Grid a T-Mapy bude velmi silná v kompletním řešení problematik geomatiky v širším kontextu. Od tohoto kroku si slibuji posílení a další posilování v technologickém vývoji, jak tvorby geodat, tak i jejich vyhodnocení, publikace i finálního zobrazení a zhodnocení. Pro naše stávající i budoucí partnery je nové spojenectví potvrzením kvalitní spolupráce a její posilování na všech úrovních.”

/* ]]> */