HACKATHON OPEN DATA

Kóduj pro Česko – hackathon

hackathon / GeoBusiness

Pátý ročník největšího opendatového hackathonu se bude konat ve dnech 25. až 27. května v Praze v Ataccama Software.

Aktivní lidé z neziskovek, komerční sféry i veřejné správy se potkají na jednom místě, aby vyvinuli nástroje a skripty, které konkrétním městům a obcím pomůžou s přípravou dat na jejich otevření a publikaci, případně s využíváním otevřených technologií obecně.

Během 48 hodin se účastníci a účastnice rozdělí do týmů a díky svým programovacím schopnostem a kreativitě promění konkrétní zadání od měst na realitu. Všechny výstupy budou open source, aby na nich mohli zájemci dále pracovat i po hackathonu.

Pro koho je hackathon

Pořadatelé hledají vývojáře a vývojářky, kteří chtějí ukázat své schopnosti, vyvinout nové nástroje, či upravit ty stávající a pomoct městům a obcím s otevíráním dat.

Přidat se mohou také datoví analytici a analytičky, kteří dokáží najít nové pohledy na data, najít chyby v jejich organizaci a přemýšlet o jejich skladování a otevírání.

Potřeba budou také grafici a grafičky, kteří mají zájem vy/přetvořit nástroje a dát jim user-friendly kabát anebo vizualizovat data, tak, aby byly pro uživatele zajímavé.

Akce je především pro „všechny, kteří chtějí dělat dobro, vnést nový pohled na řešení problémů s otevíráním dat, otestovat svoje nápady a přispět k zlepšení života v městech a obcích i díky otevřeným datům.“

V týmu nebo sám?

Přihlásit se můžete i sami, bez týmu. Na začátku hackathonu budete mít příležitost přihlásit se ke konkrétnímu problému k řešení, odprezentovat svůj nápad všem účastníkům a vyzvat ostatní aby se k vám přidali, nebo se přidat k týmu, který vás zaujme.

Registrace na hackathon

Pro registraci použijte formulář na webu pořadatele.

/ Úvodní ilustrace od iconicbestiary / Freepik

/* ]]> */