INSPIRACE INŽENÝRSKÉ SÍTĚ

Intelligent Trech a PelicanCorp spojily síly v projektu „beforeUdig“

intelligent-trench-screen-with-survey-report-w600

Společnosti za iniciativou Intelligent Trench (inovativní služba pro podpovrchové mapování) se spojily s PelicanCorp (poskytovatel služby „beforeUdig“), aby společně spustily dosud nejpřesnější a nejkompletnější službu pro sdílení informací o podzemním vedení sítí ve Velké Británii.


Společnost Bentley Systems společně se svými partnery v projektu „Intelligent Trench“ oznámila dostupnost této bezplatné služby, kterou mohou využívat pracovníci místní samosprávy i soukromých firem.

intelligent-trench-screen-with-survey-report-w600

Portál „Intelligent Trench“ zajišťuje okamžitý přístup k informacím o infrastruktuře a nabízí také možnost přímé objednávky dodatečných informací z portálu „beforeUdig“ a to vše během jedné operace. Služba poskytuje základní data rychle a efektivně a tím šetří čas i peníze firem a také pomáhá zlepšit bezpečnostní podmínky pracovníků a jednotlivých projektů.

Steve Voller z Bentley Systems, ředitel projektu „Intelligent Trench“ a Marcus Edwards, ředitel britské firmy PelicanCorp, společně vydali následující prohlášení: „Tato nová služba byla vyvinuta jako reakce na současné potřeby při budování a rozvoji infrastruktury. Jde o kombinaci přímého vstupu do databáze „Intelligent Trench“ a automatizace žádosti o dodatečné informace z „beforeUdig“. Webový portál je postaven na technologii Exor, což je součást platformy Bentley AssetWise. Pomocí těchto služeb již nemusíte volat a posílat e-maily majitelům jednotlivých parcel a získáte vámi hledané informace rychle a efektivně na jednom místě.”

„Intelligent Trench“ kombinuje metody RFID značení od firmy 3M, sběr geoprostorových informací přímo v terénu pomocí GPS se softwarem od firmy Trac-ID, webový portál Exor od firmy Bentley, a metody neinvazivního průzkumu od firmy Infotec. Ve vzájemné kombinaci tyto technologie přinášejí možnost mapovat a vyznačit každý výkop a poté jej nahrát na webový portál, kde je k dispozici zadarmo pro další projekty. Pomocí služby „beforeUdig“ jsou všichni majitelé jednotlivých sítí uvědoměni o plánu výkopu v dané lokalitě automaticky na základě geolokalizovaného dotazu.

/* ]]> */