Sleva na software ProGEO

POZEMKOVÉ ÚPRAVY SOUTĚŽE

Vyberte nejlepší pozemkovou úpravu v soutěži Žít krajinou

soutez-zit-krajinou-g

Soutěž Žít krajinou, která se letos koná již počtrnácté, má také cenu veřejnosti. Do 30. dubna může veřejnost svým hlasem podpořit některý z 42 přihlášených projektů v letošním ročníku soutěže.

Státní pozemkový úřad ve spolupráci se stálou komisí senátu pro rozvoj venkova a s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy hledá nejkvalitnější realizovaná tzv. společná zařízení navrhovaná v pozemkových úpravách. Jednou z udělovaných cen je cena veřejnosti.

O přízeň poroty i veřejnosti se letos uchází celkem 42 projektů.

Soutěží ve dvou kategoriích. Do kategorie Zelená a dopravní infrastruktura, která hodnotí prvky ÚSES či opatření ke zpřístupnění pozemků, je přihlášených 23 projektů. V kategorii Tvorba a ochrana krajiny bude veřejnost i porota vybírat z 19 přihlášených projektů řešících například protierozní či vodohospodářská opatření.

„V soutěži Žít krajinou oceňujeme nejlepší navržené a vybudované realizace prvků plánů společných zařízení v krajině, jejich autory, organizátory a všechny další, kteří se o realizace zasloužili. Chceme tím podpořit jejich úsilí a zároveň představit jejich práci široké veřejnosti. Její pohled na realizace je pro nás velmi důležitý, proto každoročně vyhlašujeme i Cenu veřejnosti. Rád bych, aby se do hlasování zapojilo co nejvíce lidí,“ říká o soutěži Martin Vrba, ústřední ředitel Státního pozemkového úřadu.

Cenu veřejnosti obdrží projekt s nejvyšším počtem hlasů získaných prostřednictvím internetového hlasování.

/* ]]> */