Primis

Primis pořídil leteckou kameru UltraCam Eagle M3 od Vexcelu

Primis UltraCam Eagle M3, foto archiv Primis / GeoBusiness

Společnost Primis oznámila, že od poloviny srpna 2018 má k dispozici nový letecký kamerový systém od firmy Vexcel, konkrétně je to UltraCam Eagle Mark 3.

Velikost jednoho PAN snímku je 26 460 x 17 004 pixelů, což znamená, že jeden snímek má velikost 450 megapixelů. Fyzická velikost jednoho pixelu jsou 4 mikrometry.

Při letové výšce 2 500 metrů a GSD 10 cm (GSD, ground sampling distance, znamená, že jeden pixel na snímku představuje lineárně 10 centimetrů na povrchu, tedy 10 x 10 cm = 100 čtverečních centimetrů) to představuje velikost území, zachyceného na jednom snímku, 2 646 metrů příčně a 1 700 metrů ve směru letu. Primis říká, že v lokalitě je tak potřeba pořídit o polovinu méně snímků než s jejich stávajícím systémem Ultracam Xp.

UltraCam Eagle Mark 3 je v tuto chvíli nainstalován v letounu Beechcraft Super King Air B200 partnerské firmy Weser Airborne Sensing. Kamera byla již použita při snímkování komplikovaného alpského terénu v okolí Zell am See s nejvyšší rakouskou horou Grossglockner. V průběhu tří letových misí vznikly snímky s GSD 20 cm a překryty 80/45 % na ploše téměř 5 500 čtverečních kilometrů.

Primis UltraCam Eagle M3, foto archiv Primis / GeoBusiness

Primis UltraCam Eagle M3, foto archiv Primis / GeoBusiness

 

UltraCam Eagle je systém, který uživatelům umožňuje vyměňovat objektivy.

Pokrytí povrchu při snímkování za využití objektivů s různými ohniskovými vzdálenostmi se mění.

Primis UltraCam Eagle M3, archiv Vexcel Imaging / GeoBusiness

 

 

 

/* ]]> */