Unicorn GIS Day - 14. 6. 2022

GEPRO KATASTR NEMOVITOSTÍ

Nová verze webových služeb dálkového přístupu k údajům katastru

služba WSDP 2.6 od ČÚZK / GeoBusiness

Český úřad zeměměřický a katastrální oznámil, že začíná souběžně běžet nová verze (2.6) webové služby dálkového přístupu (WSDP) se stávající verzí 2.5. Souběžný provoz má být dostupný alespoň do konce prvního čtvrtletí 2018.

WSDP je služba, kterou ČÚZK představil v dubnu 2014. Aplikace rozšiřuje dálkový přístup k datům katastru o programové rozhraní pro přístup k datům katastru nemovitostí. Aplikace napojuje informační systémy jednotlivých uživatelů na zmíněné programové rozhraní a jeho prostřednictvím využívání dat KN.

Obě aplikace – tedy Dálkový přístup i Webové služby dálkového přístupu – používají stejná data z katastru nemovitostí a obsahově jsou tedy jejich výstupy shodné.

Podrobný technický popis WSDP najdete přímo na stránkách ČÚZK.

Aplikace WSDP je stejně jako aplikace DP placená a využít ji mohou jen registrovaní uživatelé. Pro využívání aplikace WSDP je nutné mít u Českého úřadu zeměměřického a katastrálního založen zákaznický účet. Pro WSDP však musíte založit samostatný účet, který nelze kombinovat se zákaznickým účtem pro další služby.

Aplikace WSDP je připravena pro použití všemi skupinami uživatelů (platící uživatelé, bezúplatní uživatelé, ověřovatelé) za shodných podmínek jako u aplikace DP.

Prostřednictvím aplikace WSDP můžete získat sestavy výpis z katastru nemovitostí (LV), informace o parcele, budově a jednotce a přehled vlastnictví – vše ve formátu PDF nebo XML.

Při příležitosti nové verze WSDP firma Gepro oznámila, že jejich hlavní software MISYS verze 13.21 již novou verzi službu WSDP 2.6 podporuje.

 

 

/* ]]> */