Sleva na software ProGEO

APLIKACE KATASTR NEMOVITOSTÍ

iKatastr.cz má novou mobilní verzi. Appku stahovat nemusíte

iKatastr.cz / GeoBusiness

Stanislav Šumbera uveřejnil novou verzi své webové aplikace iKatastr. Mobilní verze je od základu přepracovaná a uživatelům by se mělo lépe pracovat s mapou a katastrem nemovitostí na současných dotykových zařízeních.

Pokud povolíte prohlížeči používání lokalizačních služeb (například v iOS Nastavení/Soukromí/Lokalizační služby/Safari Websites), tak se při spuštění stránky dostanete přímo na místo, kde se právě nacházíte.

Novinky v iKatastr.cz

Dotyková zařízení změnila způsob používání. iKatastr (odkaz doporučujeme vyzkoušet přímo na mobilu, abyste neviděli desktopovou verzi) na to myslí – vyzkoušet si můžete například poslání odkazu na parcelu přes SMS, na iPhonech můžete vygenerovat PDF.

Když podržíte prst o něco delší dobu na parcele, přibližně půl sekundy, tak se vám zobrazí základní informace z katastru nemovitostí. Zároveň se ukáží také provázané odkazy na registr územní identifikace, adres a nemovitostí RÚIAN, případně si můžete podívat na detaily příslušejícího katastrálního úřadu.

Aplikace iKatastr.cz nahlíží do katastru nemovitosti ČR pomocí identifikace parcely, resp. budovy v mapě. Dále zobrazuje přídavné vrstvy pro doplnění kontextu polohy, například povodňové mapy, základní mapu ČR (ZABAGED), kontaminovaná místa a další vrstvy.

Dotazování do katastru nemovitostí

Když se v mapě přiblížíte na dostatečnou úroveň – například na úroveň ulic, automaticky se vám začne zobrazovat katastrální mapa a můžete kliknout do parcely/budovy pro zobrazení informací. Ty se zobrazuji v novém okně. Podle toho jak máte nastavený prohlížeč můž být toto okno nové nebo v záložce.

 

 

/* ]]> */