GeoBusiness

Google Mapy se vrací na iPhone

Jak jste možná zaznamenali, před časem Apple při aktualizaci na novou verzi operačního systému iOS 6 odstranil Google Maps a nahradil je vlastními Apple Maps.

Poté, co zákazníci zjistili, že Apple Maps obsahují celou řadu chyb, začali volat po nápravě.

Šéf Apple Tim Cook se všem koncem září 2012 formálně omluvil dopisem a slíbil, že pracují na nápravě špatného stavu aplikace.

Před pár dny dokonce australská policie varovala, že mapy od Applu nemají lidé raději používat.

Všichni producenti navigací mají samozřejmě napsáno ve smluvních podmínkách, že mapy mohou obsahovat chyby a většina chyb je zákazníky také běžně tolerována. Nikdo ovšem nečekal, že firma Apple, která je známá posedlostí po dokonalosti svých produktů, dá svým zákazníkům navigační zmetek.

Nyní Google přichází s nativní aplikací pro iPhone. Google Maps se hned po uveřejnění vyšplhala na první místo žebříčku nejstahovanějších volných aplikací v Appstore. Nová aplikace obsahuje navigaci (podobně jako její verze pro Android), zobrazování veřejné dopravy, integrované Street View a a odkaz na Google Earth View. Google Maps byly samozřejmou předinstalovanou součástí všech iPhonů již od roku 2007. Teprve po vydání iOS 6 došlo k jejich odstranění a nahrazení aplikací od Apple.

 

Ukazuje se, že manažeři Apple o špatném stavu jejich map zřejmě věděli, jak řekli serveru Cnet jejich vývojáři.

A na závěr technická poznámka: Současné Google Maps pro iOS jsou určeny především pro iPhone. Sice je nainstalujete i na iPad, ale není to nativní ipadová aplikace. Můžeme však předpokládat, že verzi pro iPad Google také časem vytvoří.

/* ]]> */