Sleva na software ProGEO

KRÁTCE

Zemětřesení na Haiti – rok poté

Náhled na mapu
Náhled na mapu

Na začátku ledna loňského roku postihlo Haiti katastrofální zemětřesení s magnitudem 7,0.

V současné době je stále bez domova více než 1,2 milionu obyvatel, kteří přežívají ve stanových táborech. New York Times zveřejnili velice zajímavou interaktivní mapu, na které je možné prohlédnout si jak vypadalo hlavní město Port au Prince půl roku před zemětřesením, těsně po katastrofě a rok poté.Náhled na mapu
Náhled na mapu


Ovládání interaktivní mapy je intuitivní a mapa je velmi přehledná. Datum pořízení snímků je možné vybrat kliknutím na náhled v levé části okna. Mapa také obsahuje popis a fotogalerii nejpostiženějších míst, které jsou v mapě označeny ikonami. Velice užitečná je také možnost zobrazení mapy na celou obrazovku. Aplikace využívá prostředí Google map a obsahuje snímky z družice GeoEye.

Ortofotosnímky zničeného Haiti si můžete prohlédnout také prostřednictvím Google Earth. Od zemětřesení byla oblast port-au-Prince nafocena více než dvacetkrát. (těsně po zemětřesení dokonce s intervalem jeden den). Jak probíhaly záchranné práce po zemětřesení lze zobrazit po kliknutí na ikonu „Zobrazení historických snímků“.


Haiti v prostředí Google Earth
Haiti v prostředí Google EarthInteraktivní mapu naleznete na webu New York Times.  Tématu využití geoinformačních technologií po zemětřesení na Haiti se budeme brzy věnovat podrobněji.


/* ]]> */