FIRMY GeoBusiness VARS BRNO

VARS BRNO nově součástí VINCI Energies

Skupina VINCI Energies koupila majoritu akciové společnosti VARS BRNO.

Společnost VARS BRNO oznámila, že většinový podíl jejich akcií koupila firma VINCI Energies, která je součástí francouzské skupiny VINCI, působících mimo jiné ve výstavbě a správě dopravních infrastruktur.

Technologická firma VARS BRNO nabízí řešení pro dopravní telematiku, správu majetku a GIS a je například tvůrcem portálu pro Národní dopravní informační centrum. Firma, která byla založena v roce 1995, má v současnosti sedmdesát zaměstnanců a průměrný roční obrat převyšuje deset milionů eur.

geobusiness-magazine-vars-brno-soucasti-vinci-energies

VINCI Energies se specializuje zejména na zavádění, vybavování a optimalizaci energetické, dopravní a průmyslové infrastruktury a přispívá k šíření informačních a komunikačních technologií. Skupina zaměstnává přes šedesát tisíc pracovníků, kteří působí ve 46 zemích světa. Její obchodní jednotky, jichž je celkem 1500, si zachovávají svoji nezávislost.

Tomáš Miniberger, generální ředitel Vars Brno, k akvizici řekl: „Vnímám to jako krok k dalšímu růstu a těším se na nadcházející spolupráci. Příslušnost ke skupině VINCI nám rozšíří možnosti spolupracovat a sdílet technologie a inovace nad rámec jedné země. Očekávám, že budeme schopni nabídnout stávajícím zákazníkům nové produkty a kvality a oslovovat nové zákazníky, zejména v zahraničí.“

Společnost VARS BRNO bude i nadále poskytovat svým klientům trvale udržitelná řešení v oblasti inteligentní dopravy, hospodaření s vozovkou, aplikace pro správu majetku a veřejnou správu.

Ladislav Urban, regionální ředitel VINCI Energies International – East v ČR a SR, dodal: „Společnost VARS BRNO dosáhla od svého vzniku postavení stabilní a prosperující firmy a já si vážím toho, že se v takovéto kondici stává součástí skupiny VINCI Energies. Společně chceme i nadále stavět na podnikatelském duchu, profesionalitě a inovativním potenciálu celého týmu zaměstnaců společnosti a s podporou naší skupiny rozvíjet nabídku komplexních řešení v oblasti dopravních infrastruktur pro stávající a nové zákazníky.“

Obě společnosti prohlašují, že jejich firemní hodnoty jsou si velmi blízké a zůstanou zachovány.

Management firmy má zůstat nepozměněn a bude se nadále podílet na rozvoji firmy s využitím nových příležitostí a budování pověsti důvěryhodného a profesionálního partnera.

Finančním poradcem prodávajícího a společnosti VARS BRNO byla společnost CORPIN. Prodávající byl v této transakci zastoupen advokátní kanceláří Havel Holásek & Partners a právní zastoupení kupujícího realizovala advokátní kancelář Bányaiová Vožehová.

[via VARS BRNO]

/* ]]> */