TISKOVÉ ZPRÁVY

TZ: Navigace TomTom GO 1000 a GO 1005 již dorazily do českých obchodů

TomTom GO 1000 Traffic jde na trh

Nová generace navigací nejvyšší řady přichází s inovacemi, které uspokojí poptávku po nejlepší dostupné navigační technologii.

Praha, 7. prosince 2010 – TomTom oznámil, že nová generace automobilových navigací nejvyšší řady GO 1000 a GO 1005 již dorazila do českých obchodů. Mezi hlavní novinky se řadí rychlý výpočet tras a inteligentní displej.

„Nová řada GO 1000 je budoucností automobilové navigace,“ říká Robert Červenák, zástupce společnosti TomTom pro český a slovenský trh. „Díky uživatelsky přívětivější obrazovce, elegantnímu magnetickému držáku, rychlému výpočtu tras a bohatším mapám se řidiči dostanou do cíle ještě dříve, bezpečněji a inteligentněji než v minulosti.“

GO 1000 je vůbec první produktová řada TomTom vybavená kapacitním dotykovým displejem. To znamená, že řidiči mohou tlakem prstu zoomovat nebo procházet jednotlivá menu; displej reaguje inteligentně a citlivě i na ten nejslabší dotyk. Vylepšeno bylo i samotné uživatelské rozhraní, které je nyní více interaktivní. Pro opravdu dobrý přehled o trase a zároveň ještě snazší používání je verze GO 1005 navíc vybavena extra-velkou dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 13 cm (5“).

Řada GO 1000 dále obsahuje nově navržený magnetický držák Easy Click, který velmi usnadňuje vložení a vyjmutí přístroje. Stačí jen lehce zasunout navigaci do držáku a ta si sama najde své správné místo, takže uživatelé mohou vyrazit na cestu bez zbytečných komplikací.

Uživatelé GO 1000 navíc získají výhodu v podobě služby TomTom Speed Cameras. Zařízení obsahuje předinstalovanou databázi s pozicemi silničních radarů, včetně těch, o kterých informovali ostatní uživatelé navigací TomTom. Služba včas upozorní řidiče na blížící se kontrolu povolené rychlosti, čímž pomáhá docílit bezpečnější jízdy bez stresu.

Ale to ještě není vše: díky výkonnému procesoru si řidiči vychutnají podstatně rychlejší výpočet tras, zatímco technologie IQ Routes využívá reálné průměrné rychlosti na silnicích shromažďované od milionů uživatelů k přesnějšímu odhadu cestovního času a doby příjezdu. Zařízení navíc přichází s novými, bohatšími mapami, které pokrývají o 2 miliony kilometrů silnic více napříč 45 evropskými státy a jsou graficky detailnější. Obohacení se dočkala i databáze bodů zájmu (POI), která nyní obsahuje navíc informace o telefonních číslech a otevíracích dobách, takže řidiči mají vše, co potřebují vědět, na dosah svého prstu.

Cena a dostupnost
Produkty jsou již k dostání v obchodech v těchto verzích a doporučených cenách:
• GO 1000 Traffic včetně dvouleté aktualizace map (doporučená cena 6 990 Kč)
• GO 1005 Traffic včetně dvouleté aktualizace map (doporučená cena 7 990 Kč)

###

Více informací na www.tomtom.cz a knowledge.tomtom.com

O společnosti TomTom
TomTom N.V. (AEX: TOM2) je přední světový poskytovatel lokalizačních a navigačních řešení. Společnost sídlí v Nizozemsku a po celém světě zaměstnává přes 3 000 pracovníků. Přibližně 45 milionů lidí každodenně používá její řešení ve formě přenosných navigačních přístrojů (PND), vestavěných palubních systémů v automobilech či sledovacích řešení pro správu vozového parku. Stovky milionů lidí dále používá digitální mapy TomTom prostřednictvím internetu či mobilního telefonu.

V roce 2009 vygeneroval TomTom tržby ve výši 1,5 miliardy EUR a čistý zisk 340 milionů EUR. Více informací o společnosti TomTom najdete na www.tomtom.cz

Témata
/* ]]> */