Sleva na software ProGEO

Arkance Systems (CAD Studio) TISKOVÉ ZPRÁVY

Obrat 285 milionů korun – CAD Studio v roce 2016

Firma CAD Studio oznámila za rok 2016 obrat 286 milionů korun.

Společnost CAD Studio, specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a BIM řešení ve střední Evropě, uzavře finanční rok až v březnu, již nyní však v tiskové zprávě zveřejnila hospodářské výsledky za kalendářní rok 2016. Firma v roce 2016 slavila 25. výročí na trhu.

Firma v roce 2016 dosáhla obratu 285 milionů korun a posílila v prodeji licencí pro klíčové oblasti strojírenství a výroby i stavebnictví a architektury.

Rok 2016 byl ve znamení celosvětové změny obchodního modelu prodeje CAD a BIM aplikací od Autodesku, které tvoří podstatnou část obratu. Software je nyní dodáván levnější a pro zákazníky pružnější formou pronájmu. Snazší dostupnost aplikací se  projevila vyšším prodejem licencí. Ve druhé polovině roku 2016, kdy byl již veškerý CAD software dodáván právě formou pronájmů a předplatného (Subscription), zaznamenala společnost CAD Studio rovnou 46% nárůst počtu prodaných licencí oproti stejnému pololetí předchozího roku. Růst se přitom projevil rovnoměrně v oblastech strojírenství a výroby i stavebnictví a architektury. Na Slovensku dokonce společnost prodala v meziročním srovnání více než dvojnásobný počet licencí.

„Zájem našich zákazníků z oblasti stavebnictví o řešení Informačního modelu budovy (BIM) s aplikací Revit roste dlouhodobě – a to nejen u projektantů, ale také u investorů. Ve strojírenství jsou pak klíčovými trendy správa dat a integrace do podnikových systémů,“ připomíná Jan Binter, výkonný ředitel CAD Studia. „Do budoucna očekáváme rozvoj především v oblasti cloudových produktů, kde díky mimořádnému rozsahu funkcí při zajímavé cenové dostupnosti výrazně roste například využití aplikace Fusion 360 orientované na komplexní vývoj výrobků.“

Související novinky a trendy

  • Oblasti uplatnění Informačního modelu budovy se i nadále velmi dynamicky rozvíjejí, stále více uživatelů sází na nejrozšířenější BIM aplikaci Autodesk Revit. CAD Studio se neúnavně věnuje osvětě, usnadňuje výměnu zkušeností mezi uživateli i spolupráci s praxí, spustilo portál BIMfo.cz.
  • Díky snadnému použití, široké škále funkcí a cenové dostupnosti se mezi profesionály z oblastí strojírenství, obrábění či simulací, stejně jako u nadšenců do 3D tisku, nabývá CAD/CAM/CAE aplikace Fusion 360 výrazně na popularitě. Pro studenty, pedagogy, začínající týmy či nadšence je dokonce zcela bezplatná.
  • Vedle desítek menších aplikací (bezplatných či bonusových nástrojů CS+) připravil interní tým vývojářů CAD Studia nový GIS nástroj pro stolní i mobilní použití twiGIS, Vyjadřovací portál k existenci inženýrských sítí, integrační rozhraní systémů EPLAN-Vault či sadu Railway Tools pro snadnější navrhování železnic podle českých norem.
  • Online výuku, která je uživateli stále vyhledávanější, podporují nově spuštěná online CAD školení (e-Learning).
  • CAD Studio se také stále více soustředí na uživatelsky pohodlné online služby, jednodušší a rychlejší metody prodeje přináší CAD eShop.

O firmě CAD Studio

CAD Studio a.s. je dodavatelem CAD, CAM, BIM, PDM a GIS řešení ve střední Evropě s 26letou tradicí. Portfolio společnosti pokrývá všechna profesní řešení v oblastech strojírenství a výroby, stavebnictví a architektury, geodézie a mapování, vizualizace a animace i geografických informačních systémů pro správu majetku a infrastruktury. V nabídce CAD Studia zákazníci najdou rovněž hardware související s poskytovanými řešeními a komplexní služby, včetně odborné technické podpory.

CAD Studio, součást holdingu AutoCont, je nejvýznamnějším partnerem společnosti Autodesk v České a Slovenské republice a držitelem certifikací Platinum Partner.

/* ]]> */