Arkance Systems

Firma Arkance Systems v roce 2022 finančně vyrostla. Kdo další začal používat twiGIS?

arkance-systems-spolecne-foto-firmy-2022

Společnost Arkance Systems oznámila, že v České republice, na Slovensku a v Maďarsku (které částečně spadají pod české vedení) zaznamenala za rok 2022 nárůst tržeb o 14,2 procenta na celkový objem ve výši 744 miliony korun. Za Českou a Slovenskou republiku byly roční tržby celkem 615 milionů korun.

Společnost posílila také personálně, počet zaměstnanců v ČR a SR vzrostl na 134, zejména v odděleních odborných služeb, podpory a vývoje softwarových aplikací.

K nejrychleji rostoucím oborům vloni patřil BIM software, CAD/CAM řešení rodiny Autodesk Fusion 360 (Arkance Systems byla vyhlášena jako největší prodejce v regionu EMEA) a významně vzrostl i vývoj vlastních CAD, BIM, PDM a GIS/CAFM aplikací Arkance Systems.

Největší meziroční nárůst obratu zaznamenala právě oblast vlastního software, který vyrostl o 35 procent, z něj zejména GIS/FM aplikace twiGIS, která vyrostla o 62 procenta.

Skupina Arkance Systems se v loňském roce rozrostla o další firemní akvizice v Maďarsku, Španělsku a Portugalsku a dnes obsluhuje více než 120 tisíc uživatelů.

Vladimír Michl pro GeoBusiness dodává, že za loňský rok přibyly mezi uživatele twiGISu v České republice, na Slovensku i v Maďarsku například společnosti Povodí Vltavy, DISTEP, Spolana, Sokolovská uhelná, VAK Jesenicka, Výtahy VROM, Bratislavská vodárenská spoločnosť, maďarské vodárny Pannon-Víz či maďarská společnost provozující dálkové vytápění SZÉPHŐ Zrt.

/ zdroj tisková zpráva společnosti Arkance Systems

/* ]]> */