STAVEBNICTVÍ

Fórum českého stavebnictví 2019: Jak využít šance rostoucí ekonomiky?

forum-ceskeho-stavebnictvi-f
Na patnáctém ročníku Fóra českého stavebnictví bude diskuse nejen o digitalizaci oboru, ale také o vládních iniciativách.

Konference Fórum českého stavebnictví se koná 6. března na výstavišti v pražských Letňanech.

Přestože trh roste, tak po letech recese na stavebním trhu situace stavebních firem není lehká – bojují s nedostatkem pracovníků, kteří v minulosti odešli do jiných odvětví zažívajících rozvoj dříve než stavebnictví. Velkou výzvou je i potřeba začít systematicky využívat nové technologie a systémy řízení a organizace. Fórum tuto situaci představí jako příležitost pro nový start a přinese náměty, jak využít šance rostoucí ekonomiky.

Organizátoři, jimiž jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a společnost Blue Events, přizvali do programu představitele státu v čele s předsedou vlády Andrejem Babišem a ministryněmi a ministry. Diskuze budou o avizovaných vládních programech, zejména o Národním investičním plánu a transformace ministerstva pro místní rozvoj na ministerstvo veřejného investování. Stanovisko odvětví, reprezentované Svazem podnikatelů ve stavebnictví ČR, představí jeho nový prezident Jiří Nouza.

Druhá část

Neméně důležitá bude také druhá část akce, ve které bude pozornost věnována tomu, zda a jak mohou naše odvětví rozhýbat kromě externích, do značné míry „politických“ faktorů, také aktivity, které jsou pod kontrolou stavebních firem.

Jde zejména o interní faktory jako moderní technologie, materiály a inovativní přístupy k řízení firem i obchodních a výrobních procesů.

Zásadním vstupem do tohoto tématu bude přednáška ekonoma Milana Zeleného, profesora Fordham University New York a Baťovy univerzity Zlín. Seznámí účastníky Fóra s tím, jaké největší výzvy pro naše stavebnictví vidí a jak je navrhuje řešit. Vysvětlí, jak se při zavádění změn a nových technologií zbavit tradičních stereotypů, jak strategicky spolupracovat s ostatními firmami a také jak exportovat tak, jako to dělali Baťové.

K tomu, jak při výstavbě postupovat v následujících letech, se vyjádří i jeden z velkých developerů Dušan Kunovský, předseda představenstva firmy Central Group.

Hlavní program bude uzavřen společným příspěvkem Štefana Moravčíka (Archinfo) a Libora Hynka (HP), v němž ukáží, že vize digitální transformace se již stává realitou i ve stavebnictví – od projekce až po staveniště.

Klíčová témata z plenárního jednání konference pak budou detailně diskutována v závěru fóra ve dvou paralelních sekcích. Ty se budou věnovat okruhům: „Politika veřejného investování“ a „Digitalizace odvětví a stavebnictví 4.0“ – v této sekci bude vystupovat společnost CAD Studio.

/* ]]> */