CSmap DATA

FME World Tour představuje novinky v software FME

FME World Tour 2018 Praha / GeoBusiness

V Praze se koná seminář o produktech kanadské firmy Safe Software, která je známá svým transformačním softwarem FME. Celosvětová roadshow FME World Tour 2018 se postupně na 80 místech v různých státech světa. Software přijedou do Prahy představit Dale Lutz a Mark Stoakes. Dale Lutz je jedním ze dvou zakladatelů a viceprezidentem firmy Safe Software. Mark Stoakes vede oddělení péče o zákazníky.

Seminář pro uživatele FME a partnery brněnské firmy CSmap, která akci pořádá, se koná 5. června 2018 v pražském hotelu Troja. Akce však byla z kapacitních důvodů obsazena již dlouho dopředu.

Do programu semináře jsou zařazeny vedle představení nových verzí programů FME (FME Desktop, FME Server, FME Cloud) také případové studie z používání transformačního software ve Správě železniční dopravní cesty a v Bratislavské vodárenské spoločnosti.

FME Desktop čte a zapisuje prostorová data z a do celé řady podporovaných formátů – momentálně jich je více než 400. Program se dá zapojit do všech nejpoužívanějších GIS a CAD aplikací, například ArcGIS, MapInfo, AutoCAD, Microstation a celé řady dalších.

Ačkoliv na první pohled může program vypadat jako pouhý převodní, jde o mnohem více. Během převodu totiž můžete zasahovat hluboko do struktury dat a převody tak do značné míry automatizovat.

Na semináři také ukáží Jakub Bican a Lubomír Lazar z firmy CAD Studio příklady z velkých datových transformací, se kterými mají zkušenosti.

/* ]]> */