Bentley Systems STAVEBNICTVÍ

Smíšená realita pro projekty výstavby infrastruktury s použitím technologie Microsoft HoloLens 2

microsoft-hololens-a-bentley-systems / GeoBusiness

Společnost Bentley Systems představila svoji aplikaci SYNCHRO XR pro imerzivní vizualizaci 4D digitálních dvojčat staveb spolu s novou technologií Microsoft HoloLens 2, kterou představila společnost Microsoft během tiskové konference na letošním Světovém mobilním kongresu (Mobile World Congress) v Barceloně.

Společnost Bentley jako vybraný partner pro smíšenou realitu zastupující odvětví architektury, inženýrství a stavebního (AEC) průmyslu předvedla, jak mohou uživatelé pomocí SYNCHRO XR pro technologii HoloLens 2 interaktivně spolupracovat s digitálními modely staveb a využívat intuitivní gesta k plánování, vizualizaci a představě o stavebních sekvencích.

Projektová data digitálního dvojčete jsou vizualizována pomocí technologie HoloLens 2 prostřednictvím propojeného datového prostředí (CDE) společnosti Bentley založeného na technologii Microsoft Azure. Stavební manažeři, plánovači projektů, vlastníci/provozovatelé a získají náhled na plánované práce, stavební postup, potenciální rizika na staveništi a bezpečnostní požadavky. Navíc mohou uživatelé interaktivně pracovat se stejným 4D modelem, ve srovnání s tradiční interakcí na 2D obrazovce pracující s třírozměrným modelem.

Noah Eckhouse, první viceprezident pro realizaci projektu společnosti Bentley Systems, řekl: „Naše aplikace SYNCHRO XR pro technologii HoloLens 2 poskytuje zcela nový způsob interakce s digitálními dvojčaty infrastrukturních projektů. Uživatelé mohou těžit především z nové perspektivy pohledu na návrh , hlubšího a rychlejšícho porozumění práce a plánu projektu. Namísto použití 2D obrazovky s myší a klávesnicí, může uživatel procházet kolem modelu a uchopit digitální objekty, které se jeví jako součást fyzické reality. Jedná se o výkonný způsob kontroly dokončené práce a přípravy na nadcházející práci na staveništi.“

Menno de Jonge, ředitel digitální výstavby společnosti Royal BAM Group, řekl: „V současnosti používáme řešení pro smíšenou realitu SYNCHRO s technologií HoloLens 2 na staveništi velkého muzejního projektu v Rotterdamu. Opravdová potřeba digitální transformace v našem oboru spočívá v možnosti vyhnout se nutnosti předělávek na stavbě. Díky používání této technologie můžeme snadno vizualizovat plán výstavby. Můžeme tak vidět, jestli jsme pozadu oproti plánu, označit potenciální problémy nebo potíže, prozkoumat je a pokračovat podle plánu.“

Partnerský program pro vývoj smíšené reality společnosti Microsoft se zaměřuje na poskytnutí a podporu dodavatelů řešení, kteří chtějí vyvíjet řešení pro smíšenou realitu. Po přijetí do programu poskytuje společnost Microsoft školení, technickou spolupráci, podporu prodeje, marketingovou podporu a obchodní plánování.

[zdroj tisková zpráva]

/* ]]> */