INSPIRACE

Šikmé snímky od Geodisu na Mapy.cz

mapy-cz-w600
Společnost GEODIS Brno oznámila, že dodala tzv. šikmé letecké snímky pro veřejný mapový portál Mapy.cz. Firma je dlouholetým dodavatelem ortofotomap pro Seznam.cz. Od prosince 2011 si tedy mohou uživatelé ve vybraných lokalitách zapnout také vrstvu s "ptačím pohledem".

Společnost GEODIS Brno oznámila, že dodala tzv. šikmé letecké snímky pro veřejný mapový portál Mapy.cz. Firma je dlouholetým dodavatelem ortofotomap pro Seznam.cz. Od prosince 2011 si tedy mohou uživatelé ve vybraných lokalitách zapnout také vrstvu s „ptačím pohledem“.

mapy-cz-w600

Tyto snímky jsou běžně součástí firemní technologie PixoView a umožňují řadu dalších funkcí (odměřování vzdáleností, výšek budov, nadmořských výšek objektů přímo ve snímcích). Snímky jsou pořizovány svazkem pěti digitálních kamer a umožňují pohled na budovy ze čtyř směrů.

GEODIS Brno začal se šikmým snímkováním již v roce 2006 a v současnosti je zdokumentováno více než 140 měst České republiky. Nejpodrobnější snímkování má v současnosti město Nymburk.

Nad Prahou se muselo snímkovat zhruba ve dvojnásobné výšce než v ostatních městech (letová výška 1600 metrů oproti běžným 800 metrům), takže detailnost snímků pro Prahu je nižší. Pro rok 2012 firma oznámila svůj záměr pokračovat se snímkováním měst převážně v Čechách, případně aktualizovat vybraná moravská města.

[zdroj: GEODIS Brno, Seznam.cz]

/* ]]> */