Sleva na software ProGEO

SEZNAM.CZ

Jak se české Mapy.cz propojily na Booking.com

napojení Mapy.cz na Booking.com / GeoBusiness

České Mapy.cz, které jsou místním 7. nejnavštěvovanějším webem měsíčně s 20 miliony návštěvami, se propojily s globálním serverem Booking.com. Nově uživatelé přímo v mapové aplikaci najdou hotely, apartmány či penziony včetně jejich fotografií a recenzí.

Přímo v mapách si tedy uživatelé mohou najít ubytování kdekoliv po celém světě, následný rezervační proces probíhá již přímo na webu Booking.com.

Původem nizozemská společnost Booking.com vznikla v roce 1996, ještě jako bookings.nl. Postupně se přejmenovala na booking.com a v roce 2005 ji koupila Priceline Group. Firma má v současnosti tržní kapitalizaci 18,28 miliardy dolarů a přes její web se denně objedná přibližně 1,2 milionu pokojů. Celkem je na serveru 28,4 milionu záznamů ze 148 470 destinací v 228 zemích světa.

Produktový manažer služby Mapy.cz Jakub Faifer dodává, že po online rezervaci si uživatelé mohou v aplikaci Mapy.cz stáhnout místo dojezdu v podobě offline mapy.

Vytvořte si vlastní mapy napojené na Booking.com

Rovněž ostatní mapové servery si mohou vytvořit své napojení na databázi Booking.com. Server totiž svým partnerům nabízí programové rozhraní API, které je podrobně popsáno na jejich webu.

/* ]]> */