INSPIRACE KE STAŽENÍ SOFTWARE

Navigace pro Android, která udrží vaše oči na vozovce

wikitude-drive-w600

Když používáte při jízdě navigaci, dost často vaše oči zcela automaticky zabloudí na obrazovku navigačního přístroje, abyste podvědomě zkontrolovali, zda jste správně rozuměli hlasovým pokynům. Zejména když si z vás může dělat legraci herec Liška. Takový pohyb očima ve vyšší rychlosti však může být osudný.

Pokud nevlastníte automobil s „head-up“ displejem, ve kterém máte navigační pokyny neustále v zorném poli, při používání běžné navigace bezděky zabloudíte na její displej.

wikitude-drive-w600

Když vidíte auta přímo v obrazu, tak vám to pomůže zabránit srážce. Aplikace pro platformu Android s názvem Wikitude Drive si klade za cíl navigovat řidiče s pomocí zabudované kamery v chytrém telefonu nebo tabletu s Androidem.

Za vývojem aplikace stojí rakouská společnost Wikitude, kterou možná znáte v souvislosti s programy tzv. „augmented reality“.

Tzv. „doplněná realita“ využívá znalost vaší polohy, kterou doplní o další polohově vztažené údaje. To mohou být restaurace, hotely, čerpací stanice, pamětihodnosti apod.

Pokud používáte smart phone nebo tablet s připojením k internetu, pak se zájmové body mohou načítat z různých databází jako Wikipedia, Foursquare, Yelp nebo ze Zlatých stránek. (To bude spíš fungovat v USA než v ČR).

Aplikace využívá zabudovaný GPS přijímač a digitální kompas a zobrazuje prostřednictvím kamery živý obraz před vámi, doplněný o navigační prvky.

Společnost Wikitude, jejímž ředitelem je Philipp Breuss-Schneeweiss, začala aplikaci rozvíjet již v roce 2009.

Jedna vteřina pohledu na navigaci při rychlosti 100 km v hodině znamená, že na přibližně 28 metrů ztratíte pozornost, kterou byste měli věnovat směru před vámi. (Pozn. redakce: Proto piloti mají veškeré údaje přímo před sebou v zorném poli.)

Vyzkoušejte Wikitude Drive a napište nám, jak je to aplikace použitelná pro praxi.


/* ]]> */