INSPIRE SOFTWARE TIPY A TRIKY

Naučte se dělat mapy. E-learningový portál o kartografii vám poradí

Chcete se dozvědět principy mapové tvorby, kartografické zásady, přečíst si návody k ArcGIS nebo OCAD? Tým z katedry mapování a kartografie na Stavební fakultě ČVUT v Praze pro vás připravil e-learningový portál, věnovaný kartografii.

Projekt vznikl na Stavební fakultě ČVUT v Praze pod záštitou Fondu rozvoje vysokých škol ČR. Portál je určen především pro studenty kartografických oborů. Mohou jej však využít také zájemci z řad odborné i laické veřejnosti.

Zaměřuje se na podporu výuky digitální kartografie v softwaru, který se v praxi při kartografické tvorbě používá nejčastěji. K dispozici jsou studijní materiály ke cvičením, a také další rozšiřující materiály jako jsou vstupní data pro cvičení a návody a postupy k samotnému programovému vybavení.

Okruhy portálu

  • Obecné kartografické zásady – tak, jak bývají uváděny v odborné literatuře, zde v ucelené a přehledné formě
  • Software ArcGIS, jeho možnosti a vlastnosti, návody ke konkrétním postupům, příklady chybných a správných postupů
  • Software OCAD, jeho možnosti a vlastnosti, tipy na méně zřejmé postupy, příklady chybných a správných postupů
  • Návody a texty k dalšímu softwaru, který se při kartografické produkci používá (grafické programy, publikační software, databáze apod.)
  • Užití výše zmíněného software ve výukových kurzech vyučovaných katedrou a sestavení návodných textů pro zpracování konkrétních cvičení zadávaných během těchto kurzů

kartografie-fsv-cvut-cz-screenshot-2


/* ]]> */