TISKOVÉ ZPRÁVY

Pro profesionální řidiče – nová funkce v navigaci Mio

navigace-mio-rezim-nakladniho-vozu-02-w600

Společnost Mio nabízí pro své navigace Spirit nový „Režim nákladního vozu“, určený profesionálním řidičům.

Tato funkce poskytuje navigování s ohledem na rozměry, váhu, typ vozidla a jím převážený náklad. Řidiči jsou díky aktuálním a přesným informacím o silniční síti dovedeni do cíle bezpečnější a efektivnější cestou.

navigace-mio-rezim-nakladniho-vozu-01-w600

navigace-mio-rezim-nakladniho-vozu-03-w600

navigace-mio-rezim-nakladniho-vozu-02-w600

„Režimem nákladního vozidla jsme se rozhodli pomoci řidičům, kteří často musí měnit trasu s ohledem na hmotnost či rozměry automobilu či aktuálního nákladu. Díky jemu se snadno vyhnou například nebezpečně ostrým zatáčkám a jsou v dostatečném předstihu vizuálně i verbálně informováni o nejvyšších povolených rychlostech pro nákladní vozy, aby mohli včas a bezpečně zpomalit,“ říká Tomáš Kudweis, obchodní a marketingový manažer společnosti Mio Česká republika a Slovensko.

Cesty jsou vypočítány na základě rozměrů nákladního vozidla, jeho váhy, typu a nákladu, který převáží. Rozsáhlá data o silničních sítích a konkrétní cestovní informace jsou využity pro výpočet trasy bez úzkých a nebezpečných silnic. Řidiči jsou tak navigováni do cíle daleko bezpečněji a efektivněji, bez nečekaných překvapení na trase, jako jsou nízké železniční podjezdy a mosty s omezenou hmotností. Výhodu nového režimu využijí také majitelé karavanů či obytných vozů, které mají větší rozměry i hmotnost.

Informace potřebné pro režim nákladního vozidla jsou dostupné pro země jako: Rakousko, Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Velká Británie.

Tento produkt je určen pro navigace řady Mio Spirit 480 a vyšší a zájemci si jej mohou snadno koupit a aktivovat pomocí internetových stránek společnosti Mio. Před jeho zakoupením je nutné pouze zkontrolovat, zda jsou mapová data aktualizována na verzi 2011.03. Všechny aktuální modely navigací řady Mio Spirit se nyní prodávají s dvouletou aktualizací map zdarma, takže získat novou mapu lze velmi snadno.

Aktivační klíč pro užívání „Režimu nákladního vozu“ je ke stažení na https://eu.mio.com/cs_cz/rezim-nakladniho-vozu.htm. Cena je 69,99 Euro (cca 1 680 Kč).

[Fotografie: Stanislav Přibyl, PRAM Consulting]

/* ]]> */