GeoBusiness SOFTWARE

Měl by Apple koupit TomTom?

ma-apple-koupit-tomtom

Společnost Apple v nové verzi iOS 6 představila svoji mapovou aplikaci Apple Maps a sklidila za to vlnu kritiky od uživatelů. Apple často postupuje iteračním způsobem. Vzpomínáte na první iPod, který měl řadu nedostatků, a dnes je nejprodávanějším MP3 přehrávačem s vlastní prodejní infrastrukturou iTunes?


Joe Francica, šéfredaktor Directiosmag.com, se zamýšlí, že jedním z možných způsobů, jak vyřešit vzniklou nepříjemnou situaci, je koupit firmu TomTom.

Apple Mapy nahrazují v iOS6 dosavadní Google Mapy, a protože nová aplikace z dílny Apple obsahuje množství chyb, které zákazníci nečekali, sesypala se na Apple vlna kritiky, která vyústila ve veřejnou omlouvu šéfa Applu Tima Cooka, který se na firemním webu veřejně omluvil všem zákazníkům.

V dopisu, poslaném na firemním webu, Tim Cook říká, že v Applu „we strive to make world-class products that deliver the best experience possible to our customers. With the launch of our new Maps last week, we fell short on this commitment. We are extremely sorry for the frustration this has caused our customers and we are doing everything we can to make Maps better.“

Samozřejmě se nabízí možnost, že i když si nainstalujete iOS 6, budete moci nadále používat Google Maps přes maps.google.com. Jenomže právě integrace mapové aplikace uvnitř operačního systému je to, co používání iPhone či iPadu dělá tak zajímavým. Jako uživatelé nebudete chtít na „nějaký externí web“.
Když Nokia potřebovala svůj operační systém doplnit o mapy, tak nakonec zjistila, že nejlepší je koupit firmu NAVTEQ.

Apple zkoušet lovit talenty přímo z Google, vylepšovat své mapy nebo může koupit již hotovou firmu s celosvětovým pokrytím. Koupit by se dal v podstatě jen TomTom, protože NAVTEQ, který je součástí Nokie, je v podstatě spojenec Microsoftu.

Pro Apple se nabízí několik možností:
– zůstat v pozicích a dál vyvíjet svoje mapy vlastním týmem,
– vrátit se zpět ke Google Mapách (alespoň na chvíli, aby se uživatelé uklidnili) (a postupně vyvíjet svoje mapy a zkusit to s nimi za čas znovu)
– koupit nějakou firmu, která mapy umí (kdyby šlo jen o mapy, tak by se dala koupit i mapová divize Seznamu, která s Google Mapy drží krok)

Zkuste se vžít do role Tima Cooka. Co byste udělali vy?

/* ]]> */