Sleva na software ProGEO

KRÁTCE

Izraelský Bio-Nexus kupuje českou firmu Cleerio (Geosense)

Dvě společnosti ze svého portfolia se rozhodl spojit venture kapitálový fond Springtide Ventures, který patří do skupiny KKCG. Izraelská společnost Bio-Nexus na základě tohoto rozhodnutí zakoupí českou technologickou firmu Cleerio. Obě společnosti se budou vzájemně doplňovat, zejména v oblasti produktů a prodeje.

V plném rozsahu budou obě společnosti pokračovat v poskytování služeb všem stávajícím zákazníkům v České republice, na Slovensku a v zahraničí. Díky novému partnerství získá společnost Cleerio přístup na nová území, například do Austrálie a Singapuru, kde již působí Bio-Nexus. Bio-Nexus bude rovněž provozovat kancelář v Evropské unii a nabízet produkty, které díky společnosti Cleerio doplní nabídku řešení pro mobilní pracovní procesy. Generálním ředitelem obou společností se stane Ztiki Fuchs, stávající generální ředitel společnosti Bio-Nexus. České a slovenské pobočky bude nově řídit Josef Havaš, který se stane regionálním provozním ředitelem.

„Do tohoto spojení vkládáme velké naděje. Je to ideální příležitost, jak vzájemně posílit portfolia produktů obou společností – Bio-Nexus nabízí jádro (engine) pro mobilní pracovní procesy a Cleerio mapovací řešení. Společně představují komplexní řešení k digitalizaci pracovních procesů v terénu,“ prohlásil Michal Tománek, investiční ředitel, který je ve skupině KKCG odpovědný za fond Springtide Ventures.

„Pro Bio-Nexus i Cleerio jde o další krok v jejich rozvoji. Jsem přesvědčen, že se v řadě směrů budeme vzájemně doplňovat, budeme společně růst a naše partnerství co nejlépe využijeme,“ dodává Ztiki Fuchs, nový generální ředitel společností Cleerio a Bio-Nexus.

Společnost Cleerio dodává klientům ve veřejném i soukromém sektoru mapové informační systémy. V roce 2016 Cleerio rozšířilo své aktivity do USA, kde v současné době buduje mezinárodní síť partnerů.

Springtide Ventures

  • Kapitálový fond, který vznikl v roce 2014, je stoprocentně vlastněný skupinou KKCG miliardáře Karla Komárka mladšího.
  • Zaměřuje se na IT start-upy ze střední Evropy a také z Izraele. Obvykle v nich kupuje menšinový podíl mezi 20 a 49 procenty.
  • V minulosti už vstoupil do společností Geewa, Cleerio (dříve Geosense), Cloud4com nebo NejŘemeslníci.cz.
  • Do roku 2018 plánuje investovat do 15 až 20 start-upů celkem 40 až 60 milionů eur.

Bio-Nexus

  • Izraelská IT firma, založená v říjnu 2010 skupinou bývalých záchranářů.
  • Zabývá se vývojem softwaru zaměřeného na zjednodušování a zefektivňování pracovních  procesů.
  • Má pobočky v Bostonu, Singapuru a Melbourne.
  • V současnosti zaměstnává 25 lidí, distribuci a základní podporu zajišťuje pomocí partnerů. Letos plánuje dosáhnout tržeb ve výši 11,5 milionu dolarů.
  • Mezi její zákazníky patří americké námořnictvo, Severoatlantická aliance, China Air, Singapore Airlines nebo Quantas.

[zdroj tisková zpráva Cleerio]

/* ]]> */