Software Bentley Systems

INSPIRACE

Geosense jede do Silicon Valley

Acronis Cyber Protect Home Office

Společnost Geosense se zúčastnila projektu CzechAccelerator 2011 – 2014 pořádaného českou investiční agenturou CzechInvest. Podařilo jí prosadit se v konkurenci dalších českých IT firem a získat grant, díky kterému představitelé společnosti odcestují v lednu 2013 na půl roku do amerického Silicon Valley, kde vedle firem jako Apple, Facebook či Google sídlí také celá řada start-upů.

CzechAccelerator je zaměřen na rozvoj českých technologických malých a středních podniků na zahraničních trzích.

[ilu: CzechAccelerator]

„Komise investorů, IT odborníků a dalších expertů z agentury CzechInvest hodnotila u uchazečů především inovativnost produktů, technickou vyspělost a podnikatelský záměr. Proto si velice vážíme našeho úspěchu, neboť možnost pracovat v IT centru, jakým je Silicon Valley, je pro nás obrovskou příležitostí,“ řekl k tomu jednatel společnosti Ladislav Čapek.

V USA společnost plánuje pracovat na nových produktech, rozšířit tak portfolio služeb a zaujmout nové zákazníky, snažit se bude i navázat nová partnerství a testovat vlastní potenciál. Na základě zkušeností náročných uživatelů v zámoří bude Geosense pracovat na dalším zlepšení současných produktů, včetně Mapového portálu.

Společnost Geosense, která se zabývá mapovými portály, informačními systémy a sběrem dat, byla založena na konci roku 2009. Hlavním produktem firmy je geoinformační systém Mapový portál, v portfoliu firmy se nachází i systém UNIS pro tvorbu aplikací pro koncové uživatele a informační systém pro střední a malé firmy ISA.

[ilu: SiliconAngle]

/* ]]> */