HRDLIČKA Unicorn

Unicorn Systems kupuje divizi TelcoOSS od firmy Intelis, patřící do Hrdlička Group

unicorn-systems-telcooss-intelis-hrdlicka-group

Firma Unicorn Systems oznámila odkup stoprocentního podílu ve společnosti TelcoOSS. Nová firma, zapsaná v obchodním rejstříku teprve v polovině června, vznikla odštěpením jedné z divizí společnosti Intelis, patřící do skupiny Hrdlička Group. Společníky firmy Intelis jsou Hrdlička Group (65 procent) a Miroslav Burda (35 procent).

Server Lupa.cz uvádí, že tržby Intelisu v roce 2020 byly 89,5 milionu korun, v předchozím roce byly 76,1 milionu korun. A ačkoliv cena transakce nebyla zveřejněna, tak v průběhu odštěpení bylo jmění nové firmy naceněno na 29,811 milionu korun.

Intelis, resp. TelcoOSS vyvíjí řešení pro centralizaci evidenci sítí, zákazníky jsou O2, CETIN nebo ČD Informační systémy. Prodejem své telekomunikační divize Intelis chce získat finanční prostředky pro rozvoj energetické divize, jejímiž zákazníky jako firmy ČEPS, Innogy nebo E.ON.

Karel Peška, ředitel produkčního streamu Unicorn Systems a nyní i jednatel společnosti TelcoOSS, doplňuje: „Strukturované informace o technologickém majetku patří mezi nejcennější aktiva každého operátora sítě. S rostoucím tlakem na adaptaci nových telekomunikačních technologií roste tlak i na robustnost, rychlost a flexibilitu systémů, které tyto procesy podporují. Akvizicí jsme posílili kompetence, díky nímž dokážeme lépe podpořit úspěch businessu našich telekomunikačních zákazníků a zároveň tím budeme pomáhat zvyšovat kvalitu telekomunikačních služeb pro všechny koncové zákazníky.“

„Oblast telekomunikační infrastruktury hraje a bude hrát klíčovou roli v digitalizaci světa kolem nás. Touto akvizicí rozšiřujeme naše kompetence v oblasti výstavby, evidence a provozu telekomunikačních sítí. Investice do 5G a optických sítí jsou nezbytné pro zajištění globální konkurenceschopnosti v digitálním věku. Naše řešení podporují právě ty procesy, které jsou klíčové pro efektivní výstavbu a využívání moderních telekomunikačních sítí. Podobně jako v energetice, je naší ambicí poskytovat řešení v této oblasti nejen v Česku, ale i v dalších zemích,“ říká Jan Konrád, obchodní ředitel a člen představenstva Unicorn Systems.

via Unicorn Systems

/* ]]> */