Sleva na software ProGEO

T-MAPY

Chytrá města jedním z témat setkání zákazníků firmy T-Mapy

setkání T-Mapy 2017 / GeoBusiness.cz

Firma T-Mapy tentokrát pořádala své každoroční podzimní setkání zákazníků v Olomouci. Na akci přijeli zástupci z více než 50 organizací.

Ředitel firmy Milan Novotný v úvodním referátu mimo jiné bilancoval 25 let společnosti na trhu geoinformatiky. Na něj navázal Jiří Bradáč, který mluvil o aktuálních celostátních geodatových aktivitách, přičemž svoji přednášku doplnil o konkrétní ukázky firemního přístupu k problematice.

Petr Šebesta ukázal firemní řešení, která firma T-Mapy dlouhé roky realizuje pro městské a krajské úřady.

Firma na konferenci představila novou metainformační aplikaci – řešení EDAS, což je zkratka pro „Evidence dat a služeb“, má sloužit pro „udělání pořádku“, a na konferenci jej popisal Pavel Vranka.

Marek Lesák se věnoval nasazení různých řešení v neobvyklých oblastech. Zajímavá byla například používání rozšířené reality (augmented reality) při procházce městem nebo ukázky technologií pro tzv. chytrá města, často označované jako SmartCity nebo SmartCities.

Během konference byl také prostor na ukázky v prostředí technologie Spinbox, představení novinek v elektronické spisové službě nebo v pasportizačních aplikacích.

setkání T-Mapy 2017 / GeoBusiness.cz

Chcete se podívat na fotografie ze setkání? Firma T-Mapy je umístila na svoji facebookovou stránku.

[zdroj T-Mapy, redakčně upraveno]

/* ]]> */