Ve dnech 23.-25. ledna 2012 se v Ostravě bude konat další ročník sympozia GIS Ostrava 2012. Podívejte se do podrobného programu a zúčastněte se. Registrovat se můžete zde.
Program
Pořadatelé si vyhrazují právo možných změn v programu.
Neděle 22. 1. 2012
14:00 – 17:00: Seminář Geography Markup Language, místnost J423
Pondělí 23. 1. 2012
9:00 – 12:00: Seminář Publikovanie dát s pomocou softvéru GeoServer, místnost J339
9:00 – 12:00: Seminář Introduction into Oracle Locator, místnost J423,
9:00 – 12:00: Seminář Water erosion modelling, místnost J424,
13:00 – 13:15: Slavnostní zahájení, místnost NA1
13:15 – 14:45: Klíčové příspěvky, místnost NA1,
- Prof. Monika Sester, University of Hannover, DE (Profile) – „Building extraction from Lidar Data“
- Dr. Xiaoye Liu, University of Southern Queensland, AUS (Profile) – „Accuracy of LiDAR-derived digital elevation model“
- Assoc. prof. Jaroslav Hofierka, University of Presov, SK (Profile) – „Analysis of topographic change using airborne, terrestrial, and laboratory lidar“
14:45 – 15:00: Přestávka
15:00 – 16:30: Implementace INSPIRE, místnost NA1
- Dvořáček Petr: Význam směrnice INSPIRE pro poskytování prostorových dat ČÚZK
- Souček Petr: Data spravovaná resortem ČÚZK jsou stále přístupnější
- Sambura Andrzej: Transformation of SDI into SDSI
- Stankovič Jan: Firemní prezentace Intergraph
- Novák Jan: Národní geoinformační portály v Evropě a testování vybraných síťových parametrů
16:30 – 16:45: Přestávka
16:45 – 18:45: Geoinformatika ve veřejné správě, místnost NA1
- Kubátová Eva: Aktuální stav projektu Digitální mapa veřejné správy
- Pauknerová Eva: Změny infrastruktury pro prostorové informace v ČR a role RÚIAN
- Hiess Jiří: Úloha samosprávných asociací profesionálů při budování geoinformační infrastruktury
- Legner David: Publikace analogových katastrálních map prostřednictvím Geoportálu ČÚZK
- Zedníčková Drahomíra: Tříleté zkušenosti mobilního mapovacího systému v projektech.
- Mičaník Rastislav: Nástroje na spracovanie geografických informácií v obecných samosprávach na Slovensku
- Inspektor Tomáš: Využívání geoinformačních technologií v období reorganizace úřadů v resortu MPSV
19:00 – 22:00: společenský večer
Úterý 24. 1. 2012
9:00 – 10:30: Databázová řešení v GIS, Vývoj GIS aplikací, místnost NA3
- Belaj Pavel: OLAP a priestorové dáta
- Kianička Ján: Vysoko dostupná databáza diaľkového prieskumu zeme
- Kepka Michal: Databáze a webové služby pro senzorová data
- Ličev Lačezar: Nové řešení 2D modelování zájmových bodů a objektů v systému FOTOMNG
- Ličev Lačezar: Analýza videozáznamů za účely měření parametrů sledovaných objektů
10:30 – 10:45: Přestávka
10:45 – 12:00: Vývoj GIS aplikací, místnost NA3
- Jakab Imrich: Využitie paralelných výpočtov pri tvorbe mapy potenciálu vizuálnej exponovanosti
- Novotný Jan: ARCDATA PRAHA je Vám k službám
- Růžička Jan: Enterprise Service Bus pro Geoportál
12:00 – 13:00: Oběd, foyer
13:00 – 13:30: Posterová sekce, foyer
- Smejkalová Eva: ESTE – systém pre krízový menežment – modelovanie šírenia a vizualizácia rádioaktívnych mrakov z Fukushimy v globálnom meradle
- Smejkalová Eva: Operačný program Výskum a vývoj: Aplikácia metód GI a DPZ – diseminácia poznatkov medzi akademickú verejnosť a študentov.
- Danek Ladislav: Webový povodňový portál pre potreby samosprávy
- Žížala Daniel: Využití geoinformačních vrstev při řešení vodní eroze půdy
- Smreček Róbert: Určenie výšky porastu pomocou leteckého laserového skenovania
- Kolpák Marián: Územní plán SÚ hl. m. Prahy
- Kříž Lubomír: Projekt Geobáze
- Koleda Peter: Využitie údajov diaľkového prieskumu zeme pri tvorbe 3D modelov
- Kindernay Daniel: Monitoring ťažbovo-dopravnej erózie v špecifických podmienkach Nórska
- Yue Tian-Xiang: An optimal control method for high accuracy surface modeling and its application to DEM construction
- Kolecka Natalia: Vector algebra for Steep Surface Models analysis
- Jedlička Karel: Optimization of laser scanning data storage into ESRI Geodatabase
- Gallay Michal: Exploring DEM error with geographically weighted regression
- Janečka Karel: The BRISEIDE project – Bridging Services, Information and Data for Europe
13:30 – 14:45: Geoinformatika pro sociální geografii a regionalistiku, místnost NA1
- Kusendová Dagmar: Nástroje geografických informačných systémov v demogeografickom výskume a praxi
- Ivan Igor: Analýza kriminality v Ostravě
- Horák Jiří: Prostorové hierarchické shlukování
- Rosina Konštantín: Priestorová dezagregácia populačných dát s využitím máp krajinnej pokrývky a nepriepustnosti povrchu
14:45 – 15:00: Přestávka
15:00 – 16:30: Environmentální aplikace GIT, místnost NA3
- Mansfeld Vratislav : Mapové zobrazení produkčního potenciálu smrku ztepilého [picea abies (l.) karst.] v lesních ekosystémech ČR
- Smreček Róbert: Lesná cestná sieť a účelové objekty – mapovanie, databáza
- Halva Jozef: Porovnanie výsledkov interpolácií pri tvorbe máp v presnom poľnohospodárstve
- Dobrovolný Petr: Geografické faktory ovlivňující prostorovou diferenciaci povrchových teplot zastavěných ploch na příkladu města Brna
- Grežo Henrich: Analýza zmien krajinnej štruktúry v rôznych časových obdobiach
- Majlingová Andrea: Výsledky klasifikácie a kvantifikácie povrchového paliva na Slovensku
16:30 – 16:45: Přestávka
16:45 – 18:30: Aplikace geoinformačních technologií v operačním a krizovém řízení, Vzdělávání v oblasti GI science, místnost NA3
- Skubinčan Peter: Identifikovanie, hodnotenie a mapovanie povodňového rizika v prostredí GIS s využitím priestorovej multikriteriálnej analýzy
- Čarný Peter: Možnosti využitia výstupov systémov ESTE pre zložky integrovaného záchranného systému.
- Mašín Oldřich: Využítí Data Driven Pages
- Rapant Petr: Zapojení geoinformatiky do Centra excelence IT4Innovation
- Pechanec Vilém: Geoinfonet – Propojení a rozvoj spolupráce subjektů v geoinformatice
- Vondráková Alena: Význam netechnologických aspektů v procesu vizualizace povrchů
18:30 – 20:30: Vyhlášení výsledků posterové sekce, foyer
Středa 25. 1. 2012
9:00 – 12:00: Seminář Úvod do Oracle Locator, místnost J423
8:00 – 11:00: Seminář Surface models in City GML, místnost J339,
10:00 – 11:30: Seminář Nové možnosti pro ukládání a sdílení dat dálkového průzkumu Země, místnost NA3
10:00 – 12:00: Seminář Jak zkrotit rastry – seminář společnosti ARCDATA PRAHA, místnost NA2
9:00 – 12:00: Exkurze do Integrovaného bezpečnostního centra Moravskoslezského kraje, doprava autobusem
11:00 – 13:00: Exkurze Virtual universe: Live, doprava autobusem,
8:30 – 13:30: Exkurze Terrain Morphology and influence of mining, doprava autobusem,
12:00 – 12:15: Zakončení sympozia
14:00 – 17:00: Seminář Lidar Technology