Sleva na software ProGEO

INTERGRAPH Kalendář událostí konference

3D, chytré appky, inženýrské sítě: To budou workshopy na konferenci Hexagonu

Hexagon konference 2017 / GeoBusiness

Letošní konference Hexagonu se blíží, bude se konat 18. a 19. září ve Valči. Konference má být zaměřena na tzv. chytré aplikace.

Organizátoři konference HxGN LOCAL GeoForum cs 2017 oznámili detaily k chystaným workshopům. Podívejte se na to, co vás čeká.

Aktualizace dat ve 3D

Pokud udržujete digitální technickou mapu, máte na starosti evidenci hranic lesa, zakreslujete průběhy půdních bloků nebo se dokonce podílíte na tvorbě státního mapového díla, pak je tento workshop určen vám.

Specialisté z firmy PRIMIS ukáží, jak aktualizovat data s využitím leteckých snímků ve stereoskopickém prostředí. Na workshopu bude k dispozici fotogrammetrická stereoskopická stanice včetně stereoskopických brýlí.

Ukázka práce při reambulanci mapového díla bude v celé hodině vedena jako přednáška s vysvětlením proč a kdy se dá použít pro obnovu díla ortofotomap, a kdy už se nedá použít a je vhodnější mapování stereoskopickým pozorováním.

Obsah workshopu „Aktualizace dat ve 3D“
• možnosti obnovy mapy z leteckých měřických snímků
• alternativní použití ortofoto a DMP k aktualizaci map a jejich meze
• principy stereoskopického pozorování svislých leteckých měřických snímků
• postupy obnovy mapového díla stereoskopickým vyhodnocením snímků
• možná polohová a výšková přesnost vyhodnocení jednotlivých entit mapového díla

Chytrá „appka“ krok za krokem

Pokud vás zajímá, jak vytvořit účelovou aplikaci s geografickými daty nebo analýzami, případně máte nápad, který by se dal přetvořit v chytrou aplikaci, tak právě během tohoto workshopu se dozvíte, krok za krokem, jak takovou appku vytvořit, nakonfigurovat a publikovat.

NetWorks

Na tomto workshopu s trochu záhadným názvem se dozvíte, co všechno byste mohli dělat s řešením Intergraph NetWorks.

Správci inženýrských sítí a telekomunikační společnosti potřebují rozsáhlejší využívání informací o inženýrských sítích v celém podniku tak, aby zlepšily přehled, zefektivnily procesy, zlepšily podnikatelskou pružnost a snížily náklady. Dnes je však mnoho oblastí jejich podnikání od těchto důležitých informací odpojeno. Intergraph NetWorks má za úkol poskytnout bezpečný přístup k informacím o inženýrských sítích a provozním datům v reálném čase napříč celým podnikem.

/* ]]> */