Software Bentley Systems

INSPIRACE

Postavte si vlastní železnici a sledujte provoz

Acronis Cyber Protect Home Office

I mezi dospělými se najde řada těch, které neopustila dětské nadšení z vlaků a železnic. Nyní máte i vy příležitost vrátit se do dětských let a postavit si znovu vlastní železnici.

Transit.js

Pokud jste si jako malé děti hráli s vláčky, teď si můžete také pohrát.  Javascriptová knihovna Transit.js vám umožní na online mapě vytvořit trasy, přidat dopravní prostředky, naplánovat časy a poté vše sledovat v reálném čase, jak se hýbe. Knihovnu můžete použít pro simulaci jakékoliv dopravní sítě na světě. Nebo si vytvořte vlastní trasu, která ve skutečnosti vůbec neexistuje.

Podívejte se na to, co už vzniklo. Například trať maglevu vede fiktivně z Tokia do Říma nebo v Čennaji, pátém největším městě Indie, jezdí podzemní železnice.

geobusiness-magazine-tokio-rome-railway-w600

geobusiness-magazine-chennai-railway-w600

Podnikatel Andrej Babiš v jednom z rozhovorů řekl, že Česká republika již dávno měla postavit železniční trať, souběžnou s přetíženou dálnicí D1. Teď máte i vy příležitost ji naplánovat.

Švýcarské vlaky

Vasile Cotovanu v Zürichu vytvořil mashup, který spojuje mapy a data od švýcarských železnic. Zdrojový kód si můžete stáhnout z webu Github.

geobusiness-magazine-swiss-railways-SBB-network-simulator-w600

Projekty, které používají skript vehicle-simulator od Vasile Cotovanu.

Romanian railways(CFR) network simulator
Lausanne (TL) public transport simulator
Brașov (RAT) public transport simulator
Grenoble (TAG) public transport simulator
Genève (TPG) public transport simulator

Kde je BART?

V americkém státě Kalifornie je doprava v sanfranciském zálivu organizována v BARTu. BART poskytuje bez nutnosti registrace či podepisování smluv přes API data v reálném čase. Proto vzniká spousta projektů, které tato otevřená data využívá. Jedním z nich je například Where is BART. Zdrojový kód projektu si stáhnete opět z Githubu.

geobusiness-magazine-where-is-bart-map-w600

/* ]]> */