PROGRAMOVÁNÍ

ngParty IV – setkání javascriptových vývojářů

meetup ngParty 4 - NOD Roxy 22. 3. 2017

Ve středu 22. března se bude v pražském prostoru NOD Roxy konat čtvrté setkání javascriptových vývojářů ngParty. Tradiční akci založili Martin Hochel a Viliam Elischer a na setkání tentokrát pozvali známé vývojáře ze zahraničí. Přednášet budou lidé z Google, Seznam.cz, Facebooku či GDE. Řeč bude také o knihovnách Angular, AngularJS, React, Vue, velkých migracích kódu nebo o českém projektu AppMixer. Vstup je zdarma.

Knihovny Vue a React porovná Andrei Pfeiffer (@timjsmeetup). Do nitra testovacího nástroje Jest zavede Michał Pierzchała jako jeden z jeho hlavních vývojářů. James Henry přiletí z Londýna a ukáže, jak přežít migraci z AngularJS na Angular. Od Sebastiana Fröstla (@angular_berlin) se účastníci doví, jak migrovat 100 tisíc řádků kódu z AngularJS do React. Tereza Sokol zavede do tajů jazyka Elm.

Sponzorem čtvrté ngParty je český startup Client.io a jeho spoluzakladatel David Durman bude prezentovat zkušenosti s vývojem škálovatelného dataflow enginu v NodeJS.

Akce ngParty se koná ve středu 22. března 2017 v NOD Roxy, začíná v 17:00 a vstup je zdarma (svůj zájem projevte na www.facebook.com/ngPartyCz)

Akci založili Martin Hochel a Viliam Elischer. Hochel je softwarový inženýr ve firmě EmbedIT a přispívá do open source projektů jako ngMetadata, SkateJS, Angular, React, Preact. Viliam Elischer pracuje jako softwarový vývojář ve farmaceutické firmě MSD, a při své práci se zaměřuje mimo jiné na technologie nové generace jako je například virtualizace pomocí tzv. kontejnerů nebo digitální kryptoměny.

Client.io je český startup, který stojí za úspěšným javascriptovým frameworkem JointJS pro práci s diagramy a jeho komerční nadstavbou Rappid, kterou v současné době používají i společnosti z žebříčku Fortune 500, například Boeing, Credit Suisse, Daimler, Ford, HP, Huawei či IBM. V roce 2016 spustila společnost Client.io novou aplikaci AppMixer, což je webová platforma pro propojení různých cloudových služeb pomocí programového rozhraní API bez nutnosti programování. V současné době je AppMixer k vyzkoušení zdarma na www.appmixer.com. Společnost Client.io spoluzaložili v roce 2011 David Durman a Roman Bruckner.

/* ]]> */