PROGRAMOVÁNÍ Python

Konference o Pythonu již začátkem června

Python CZ konference 2018 / GeoBusiness

V Praze se uskuteční další ročník konference, věnované oblíbenému programovacímu jazyku Python. Akce s názvem PyCon CZ 2018 Prague se koná ve dnech 1. až 3. června 2018.

Ačkoliv je většina referátů věnována jiným než geoinformatickým tématům, tak je v programu zařazena také jedna přednáška s názvem „GeoPython – how to save the world using Python“. Přednášet bude Małgorzata Niewiem, programátorka z Krakova, která vystupovala aplikované počítačové vědy se specializací na geoinformatiku.

Referát je určen pro všechny zájemce o dálkový průzkum Země a jak využívat knihovny GDAL, NumPy a OpenCV pro zpracování satelitních snímků.

Hlavními hosty konference letos jsou Sam Trojan, Karen M. Sandler, Van Lindberg, Flavio Percoco a Nick Lang.

Témata přednášek jsou velmi různorodá a vybere si z nich tedy pythonový začátečník i pokročilý programátor. Vedle již zmíněného GeoPythonu budou přednášky na témata bezpečnost a kryptografie, deep learning, analýza dat, machine learning, networking, asyncio, GIS, hardware, kontejnery, open source a komunita, GraphQL, testování, performance, využití Pythonu ve vědeckých oborech nebo třeba k tvorbě hudby.

Jan Javorek na serveru Zdrojak.cz píše, že „Česká Python komunita je známá pro svou aktivitu, přátelskost a skvělou atmosféru svých akcí. Pokud chcete být její součástí, PyCon CZ nesmíte minout!“

Vstupenky si můžete koupit na stránkách konference – https://cz.pycon.org/2018/

/* ]]> */