BenQ PD2500Q je vyhotoven v černé barvě s modrými doplňky, reprezentujícími všechny modely monitorů BenQ pro designery.

PD2500Q má úzký rámeček umožňující snadné použití více monitorů vedle sebe a bohatou ergonomii včetně nastavení výšky, naklopení a otočení až o 90 stupňů do pozice Pivot. Díky podpoře Multi-Stream Transport (MST) můžete spojit více monitorů napřímo přes výstupní DisplayPort konektor. Konektivitu doplňují vstupy pro DisplayPort, mini DisplayPort, HDMI a čtyři USB 3.1 Gen 1.

25palcový monitor má IPS panel s QHD rozlišením 2560 x 1440 pixelů, pokrývá 100 % barevného prostoru sRGB, splňuje standard Rec. 709 a získal certifikaci Technicolor. Tovární nastavení monitoru, resp. jeho individuální kalibrace zajištuje konzistentní barevný výkon a přesné hodnoty Delta E a Gamma. Každý monitor BenQ PD2500Q je individuálně kalibrován a je dostanete jej s originálním dokladem o dosažených kalibračních hodnotách.

Monitor má zajímavé funkce pro designery jako je režim CAD/CAM  vylepšující kontrast a tím zvýrazňující obrysy v technických výkresech a aplikacích Pro/E, SolidWorks, AutoCad, Catia a další. Tato funkce nejspíš tedy půjde využívat i v GIS či kartografii, které potřebují obdobné vylepšení kontrastu.

Animation Mode zvyšuje jas v tmavých oblastech, aby nepřeexponoval místa světlá, zatímco volba Darkroom optimalizuje podsvícení obrazu při zachování dostatečného jasu a ostrosti detailů. A na ochranu vašeho zraku, když u monitoru sedíte dlouho, případně v noci, jsou použity technologie BenQ Flicker-free a Low Blue Light.

BenQ PD2500Q je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 9190 Kč s DPH v České republice, resp. 349 euro s DPH na Slovensku.

[zdroj tisková zpráva BenQ, redakčně upraveno]