ČVUT Kalendář událostí Pozvánky UDÁLOSTI VĚDA

Open data – hlavní téma konference ČVUT

Katedra geoinformatiky na pražském Českém vysokém učení technickém pořádá v červnu 2015 další ročník konference Geoinformatics.

Žhavým tématem od roku 2013 se mezi odbornou veřejností stala otevřená data, a začalo se o nich mnohem více mluvit. Před pár dny představil Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, že bude svoje geodata poskytovat jako otevřená. Jiří Čtyroký z tohoto institutu bude mít na konferenci také vystoupení.

Konference Geoinformatics se bude konat ve dnech 11. a 12. června 2015 v prostorách Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze. Stěžejním tématem konference jsou letos otevřená data.

Čtvrteční dopoledne 11. června je vyhrazeno pro workshopy. Při přihlášení na konferenci můžete i vy rozhodnout, o jaké workshopy máte zájem.

Čtvrteční odpoledne bude první část konference, ve které uslyšíte a uvidíte referáty na témata týkající se otevřených dat, otevřeného software, GIS a geoinformačních věd. Finální program konference bude znám nejspíš až počátkem června, protože až do 25. května se mohou hlásit zájemci s referátem.

Na pátek 12. června 2015 je naplánována sekce s klíčovými referáty. Pozvání přijali Jiří Čtyroký z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR), Jiří Poláček z Českého úřadu katastrálního a zeměměřického, Petr Dvořáček ze Zeměměřického úřadu a zástupce z Českého statistického úřadu.

A teď to hlavní – konference i workshop jsou bez účastnického poplatku.

Přijďte tedy diskutovat o možnostech využití otevřených dat. Jsou nafouknutou bublinou, která splaskne? Nebo jsou již stálicí, se kterou se komerční poskytovatelé dat zkrátka musejí smířit a vymyslet si jiné cesty, jak vzniklou díru v příjmech zacelit? Přináší snadná dostupnost dat vyšší kreativitu geoinformatikům a tvůrcům geoportálů?

Co na to Jan Tleskač? A superúředník Josef Postránecký?

Přijďte na konferenci Geoinformatics.
Přihlašte svůj referát.

/* ]]> */