Google Mapy jsou používány jako mapový podklad pro celou řadu uživatelských vizualizací. Blog Google Maps Mania se těmto nasazením v praxi intenzivně věnuje. Vybrali jsme pro vás čtyři příklady z kriminalistiky, které by také mohly inspirovat české policejní složky či zúčastněné orgány veřejné správy.
Deník The Washington Post použil Google Maps API pro vizualizaci výskytu vražd ve městě Washington D.C. v období 2000 až 2011. Interaktivní mapa vám umožní podívat se na data jiným pohledem než jen přes textové tabulky.
Aplikace Philadelphia Homicides 2006-2012 používá data od místní policie. Jak název napovídá, jde o roky 2006 až 2012. Vedle Google Maps API byla pro vizualizaci použita knihovna Torque od CartoDB. Vývojáři dali na web prezentaci, ve které vysvětlují, jak relativně jednoduché je pomocí Torque vytvoření kartografické vizualizace.
[youtube LpWN0kYZhro]
Berlínský atlas zločinu je vizualizací kriminálních statistik z hlavního města Německa. Pro vykreslení, které čtvrti jsou náchylné na vloupání, drogové delikty či krádeže aut autoři aplikace použili tzv. teplotní mapy (heat maps). Použitá data pocházejí z Berlin Atlas of Crime, zprávy vydávané jednou za dva roky policií federálního státu Berlín.
Mapa dopravních nehod v Houstonu používá Google Mapy pro zobrazení všech událostí v okresech Montgomery, Harris, Fort Bend, Liberty a Chambers za roky 2007 až 2011. Vedle filtrování jednotlivých případů si dokonce ve Street View můžete dané místo prohlédnout.