Sleva na software ProGEO

TISKOVÉ ZPRÁVY

GEODIS dodal další šikmé snímky mapovému portálu Mapy.cz

geodis-pixoview-nova-mesta-v-cervnu-2012-pro-mapy-cz-ukazka2-w600

Společnost GEODIS dodala další unikátní šikmé snímky českých a moravských měst nejnavštěvovanějšímu domácímu mapovému portálu Mapy.cz.

Zajistila tak rozšíření mapových podkladů šikmých snímků na současných 230 měst a obcí nad 6 000 obyvatel. To uživatelům map GEODIS přináší možnost sledování podrobných detailů jejich města či obce, domů a dalších zajímavých pohledů, které lidské oko nemá šanci běžně spatřit. Mapy GEODIS odebírají vedle portálu Mapy.cz také Google Maps a další mapové servery.

geodis-pixoview-nova-mesta-v-cervnu-2012-pro-mapy-cz-ukazka1-w600

Společnost GEODIS k tomuto snímkování použila vlastní leteckou flotilu za použití patentované technologie snímání GEODIS PixoView, při které se používá pět kamer najednou.

Na rozdíl od klasických svislých snímků, na kterých jsou objekty zobrazeny především půdorysně, poskytují šikmé snímky informaci pořízenou z bočního pohledu. Zobrazené detaily na šikmých snímcích tak vhodně doplňují informace získané z našich „běžných“ leteckých map.

„V tuto chvíli máme nasnímkováno naší technologií přibližně 80 % měst a obcí v ČR od velikosti cca 6 000 obyvatel. Zbývajících 20 % máme v plánu dokončit v roce 2013,“ potvrdila Drahomíra Zedníčková, obchodní ředitelka společnosti GEODIS.

Na šikmých snímcích GEODIS je možné zjišťovat vzájemné vztahy mezi sousedními budovami, návaznost na přístupová místa k budovám i vazbu jednotlivých vchodů na okolní infrastrukturu.

Na jednotlivých objektech lze díky vysokému rozlišení snímků, v rozsahu 10 až 20 centimetrů na pixel, pozorovat také detaily balkónů, galerií a fasád včetně technického zařízení umístěného na nich. Technologii GEODIS lze použít pro snímkování od letové výšky 300 metrů a dále pak bez omezení. Při nejnižší výšce letu se dosahuje rozlišení 5 centimetrů na pixel, ale obvyklé je snímkování z výšek 600 m nad terénem, kde je rozlišení u šikmých snímků v rozsahu od 0,1 do 0,2 metru na pixel.

geodis-pixoview-nova-mesta-v-cervnu-2012-pro-mapy-cz-ukazka2-w600

/* ]]> */