PRÁVĚ SE STALO

CAGI hledá zájemce o revizi dokumentu NGII z roku 2000

CAGI hledá zájemce o revizi dokumentu NGII z roku 2000

Česká asociace pro geoinformace vyzvala k účasti na revizi dokumentu z roku 2000 s názvem Národní geoinformační infrastruktura (NGII).

Po deseti letech se odborná komunita geoinformatiků vrací k materiálu z roku 2000 s názvem Národní geoinformační infrastruktura (NGII). Ve spolupráci se sdružením  Nemoforum CAGI povolává zájemce, kteří se chtějí a mohou zúčastnit revize, čeho jsme za upynulé desetiletí v budování GIS a GI infrastruktury v Česku dosáhli, a co naopak musíme doplnit, dodat, udělat, a kdo vlastně, aby geoinformace byly a sloužily.
Komu leží NGII na srdci, ozvěte se prosím na office@cagi.cz, ostatní nebudeme obtěžovat pracovními detaily, ale až budou výstupy. Vaše hlasy a názory se počítají!

Komentář redakce: V roce 2000 vznikaly dva dokumenty, věnující se národní geoinformační infrastruktuře. Jeden z nich připravila CAGI, druhý dokument vytvořil Český úřad zeměměřický a katastrální. Tentokrát by mohl vzniknout jeden dokument, a propojit jej také s aktivitami kolem evropské směrnice INSPIRE. O podrobnostech výstupů vás budeme informovat.

/* ]]> */