SOFTWARE TISKOVÉ ZPRÁVY

Blom uzavřel nové partnerství se společností Cyclomedia

blom-cyclomedia-w600

Společnosti Blom a Cyclomedia podepsaly exkluzivní licenční smlouvu na vytvoření datové sady BlomSTREET pro území Norska, Švédska, Finska a Dánska a v současné době jednají o podobných smlouvách i pro další státy v jižní Evropě.

Datové modely společnosti Cyclomedia budou distribuovány společností Blom jako součást produktu BlomSTREET přidáním do rozsáhlého souboru evropských geografických dat modelů jako jsou BlomOBLIQUE a BlomORTHO.

blom-cyclomedia-w600

Všechny sférické snímky na úrovni ulice společnosti Blom budou přístupné v GIS prohlížečích  BlomWEB Viewer a BlomDESKTOP Viewer, které poskytují rychlý a snadný přístup k těmto datům.

„Díky této smlouvě získáme významné rozšíření naší řady produktů. Blom je tak nyní schopen poskytovat svým zákazníkům kompletní sadu geografických dat,“ říká Juan Mieza, produktový manažer společnosti Blom.

„Jsme si vědomi, že sférické snímky poskytují našim zákazníkům novou rozsáhlou úroveň funkčnosti, a jsme hrdí na to, že Blom nyní může nabídnout jak sběr dat, tak i využití sférických snímků v profesionálním prostředí GIS.“

Technologie společnosti Cyclomedia poskytuje spolehlivé a geograficky přesné sférické snímky ulic s možností měření. Tento produkt lze využít například pro pasportizaci komunikací a jejich vybavení jako jsou sloupy veřejného osvětlení nebo dopravní značky. Produkt bude nabízen ve standardizované variantě i ve verzi vytvořené na míru specifickým požadavkům zákazníka.

Blom má již řadu uživatelů využívajících BlomSTREET. Během léta 2011 jsme dokončili pilotní projekt napříč severskými zeměmi a další státy v jižní Evropě jsou v plánu v rámci tohoto partnerství. V České Republice skupina Blom úzce spolupracuje se zastoupením Cyclomedia Technology B.V. pro Českou Republiku a Slovensko, kterým je akciová společnost GEFOS.

O společnosti Cyclomedia

Společnost CycloMedia je jedničkou na trhu v rozsáhlém a systematickém zobrazování prostoru na základě tzv. Cyclorama (panoramatické fotografie o 360°). Díky unikátní technologii snímání a zpracování jsou každý den zachycena rozsáhlá území a data jsou umístěna v online databázi. Každý záznam je označen svým umístěním, orientací a časem pořízení, což usnadňuje práci pro velké množství aplikací, včetně 3D měření a modelování.

Cycloramas používají mimojiné vlády, orgány místní správy, krajské úřady, povodňové komise, policie, realitní kanceláře, finanční instituce a pojišťovny. Mezi možnosti využití patří zobrazení fotografií okolí při prodeji a oceňování nemovitostí, hodnocení žádostí v územním plánování, vyhodnocení vnějšího prostředí a analýza rizik pojistných žádostí.

Cyclorama není jen samostatný produkt, ale je používána také jako součást mnoha dalších různých aplikací a řešení. Kombinace zkušeností, patentované technologie a strategického partnerství umožňuje CycloMedia poskytovat svým zákazníkům komplexní řešení.

Cyclomedia má více než 200 zaměstnanců a pobočky v 10 zemích, centrála společnosti se nachází v nizozemském Waardenburgu. Severská kancelář je ve Švédsku v Göteborgu. Pro více informací navštivte www.cyclomedia.com

/* ]]> */