Sleva na software ProGEO

SOFTWARE

Nový Acronis True Image 2019 umí zálohovat cokoliv a kdekoliv

Acronis True Image 2019

Acronis True Image 2019 je nová verze software pro zálohování s AI ochranou proti ransomwaru a technologií blockchainové autentizace vytváří nový standard kybernetické bezpečnosti pro domácí uživatele.

Firma Acronis uvedla na trh novou verzi svého zálohovacího a anti-ransomwarového software True Image, tentokrát s číslovkou 2019. Firma uvedla, že její technologie ochrany proti ransomwaru postavená na umělé inteligenci, v roce 2017 zastavila více než 200 tisíc ransomwarových útoků na 150 000 zákazníků. S aktuálně požadovaným výkupným v průměrné výši 522 dolarů na jeden útok bychom tak mohli říct, že software Acronis zabránil potenciálním škodám za celkem 104 miliony dolarů. Skutečná škoda by samozřejmě by byla ve skutečnosti vyšší, protože v případě ransomware nejde o výši výpalného, které je potřeba zaplatit, ale především o ztrátu dat. V případě podnikových dat může jít o mnohem vyšší částky.

Software od Acronisu celosvětově používá více než půl milionu organizací. Mezi zákazníky se vedle průmyslových podniků řadí například Arsenal Football Club nebo tým F1 Williams Martini.

Ceny za software, který předejde potenciálnímu útoku, přitom nejsou nijak vysoké, v porovnání s dopady potenciálního napadení a zničení dat. V podnikové sféře by podobný software měl být naprosto standardním vybavením všech počítačů, zejména v dnešní době, kdy si zaměstnanci notebooky nosí s sebou do různých sítí a do firemní sítě si mohou připojit také svá vlastní zařízení (BYOD – Bring Your Own Device). Zabezpečení dat se stalo stěžejním úkolem všech IT adminů.

acronis-true-image-obnova-pocitace
Obnovení počítače
acronis-true-image-antiransomware
Antiransomwarová ochrana zařízení

Tři varianty

Dostupné jsou tři edice Acronis True Image 2019. Standard je perpetuální licence pro zákazníky pouze s lokálními zálohami, bez potřeby zálohování v cloudu. Cena začíná na 1 321 Kč za jeden počítač. Verze Advanced je jednoleté předplatné s 250 GB místa na Acronis Cloud Storage a s přístupem ke všem cloudovým funkčnostem. Cena verze Advanced začíná na 1 321 Kč za 1 počítač. Verze Premium je označení pro jednoleté předplatné, obsahující blockchainovou autentizaci a možnost elektronického podpisu, společně s 1 TB úložištěm v cloudu. Cena začíná na 2 644 Kč za 1 počítač.

Acronis byl prvním výrobcem, který domácím uživatelům nabídl vytvoření obrazu disku v reálném čase. Dokázal rozšířit zálohovací technologii na nové typy zařízení jako mobilní telefony či NAS úložiště. Acronis True Image je v tuto chvíli jediným softwarem pro osobní zálohování, které zajišťuje integritu dat s využitím blockchainové autentizace a využívá umělou inteligenci k ochraně proti ransomwarovým hrozbám.

Acronis True Image 2019 je jediným „domácím řešením“, které vytvoří kompletní obrazy disku do lokálního nebo cloudového úložiště a umí klonovat aktivní systémový disk Windows i Mac.

Novinky v True Image 2019

S možností vytvořit nástroj „all-in-one“ obnovy na externím pevném disku zjednodušuje Acronis True Image 2019 obnovu systému na pouhé připojení k externímu disku. Pod názvem Acronis Survival Kit dostanete „švýcarský nůž“, obsahující vše potřebné pro obnovu systému, od bootovacího média k systémovému nastavení a všem zálohám.

Vytvoření záloh je rovněž jednodušší s novými možnostmi plánování založeným na událostech, jako je např. automatické zálohování v okamžiku připojení USB disku. Nová verze poskytuje více flexibility prostřednictvím dalších možností přizpůsobení konkrétním potřebám uživatelů.

Acronis True Image je známý pro svou schopnost obnovit systém na stejný či odlišný hardware – tuto schopnost ještě rozšiřuje vylepšené WinPE médium. Nový WinPE builder zefektivňuje tvorbu médií detekcí síťových adaptérů a konfigurace síťových nastavení, takže uživatel dokáže obnovit svůj systém prostřednictvím síťového připojení či Wi-Fi sítě.

Nový nástroj čištění záloh uvolní místo na disku – manuálním výběrem nepotřebných záloh a vymazáním nadbytečných souborů si uvolníte na disku místo.

Všechny výše uvedené verze True Image obsahují ochranu Acronis Active Protection proti ransomwarovým útokům a pokrývají neomezený počet mobilních zařízení.

Technologie Acronis Active Protection byla v nové verzi vylepšena a nově chrání data i na síťových sdíleních a NAS úložištích, která jsou stále častější součástí ukládání dat.

Kde koupit Acronis True Image

Acronis True Image seženete například na Alza.cz nebo jej můžete pořídit přímo od výhradního distributora Acronisu, ostravské firmy Zebra Systems na acronis.cz.

Pro podnikové objednávky doporučujeme konzultaci s IT specialisty, protože zabezpečení podnikových dat je komplexní záležitost, kterou je dobré správně navrhnout a nastavit.

 

/ ikonka v úvodní ilustraci: Flaticon.com

 

/* ]]> */