SOFTWARE TISKOVÉ ZPRÁVY

Bentley Map V8i je ve třech variantách. Vyberte tu, která vám nejvíce vyhovuje.

BentleyMap-complex-visualization-feat

Společnost Bentley Systems v dubnu 2011 zveřejnila novou verzi Bentley Map V8i (SELECTseries 2) − jedinou desktop GIS aplikaci pro správu infrastruktury, která je nativně ve 3D.

BentleyMap-complex-visualization-w600 (City of Quebec)

Bentley Map je využíván po celém světě designéry, inženýry a GIS profesionály, kteří potřebují mapovat, navrhovat, stavět a spravovat inženýrské sítě a slouží jako univerzální GIS platforma pro analýzy a distribuci 2D i 3D prostorových informací. Nová produktová řada Bentley Map nahrazuje předchozí produkty Bentley PowerMap Field, Bentley PowerMap, Bentley PowerDraft for Mapping, Bentley Cadastre a Bentley CADscript.

bentley-map-SpatialAnalysis-Capture-w600

Co nového přináší Bentley Map V8i (SELECTseries 2) a v jakých variantách je možné jej využívat?

Verze V8i (SELECTseries 2) přináší nové funkce, které šetří čas a zvyšují produktivitu, čímž snižují náklady a umožňují sdílení prostorových dat mezi různými projekty a firmami. Bentley Map V8i je dostupný ve třech variantách tak, aby uspokojil různé potřeby rozdílných skupin uživatelů:

  • Bentley Map PowerView pro snadné prohlížení a editaci prostorových dat
  • Bentley Map pro GIS profesionály, kteří vytváří, editují, analyzují a spravují prostorové informace
  • Bentley Map Enterprise pro GIS profesionály, kteří potřebují přístup k rozšířené správě obrazových informací, texturám, konverzi dokumentů a náročným operacím v Oracle Spatial bez potřeby serverové licence

Všechny tři edice nativně podporují pokročilé 3D modelování a analýzu pracovních postupů pomocí vysoce přesných prostorových dat.

Spolupráce s ProjectWise – využití dokumentů sady Microsoft Office

Nově rozšířená schopnost Bentley Map V8i spolupracovat s platformou ProjectWise umožňuje multidisciplinárním projektovým týmům snadno spravovat, vyhledávat, sdílet a vizualizovat geoprostorová a CAD data či dokumenty sady Microsoft Office. ProjectWise umožňuje rychlý přístup i k větším souborům, zvládá účinně a efektivně zapracovávat změny a také dovoluje různým skupinám spolupracovat na jednotlivých úkolech, čímž snižuje celkový čas potřebný pro splnění zadání a zvyšuje kvalitu jednotlivých projektů.

Funkce, které šetří čas a zvyšují produktivitu

Dodatečné funkce Bentley Map V8i (SELECTseries 2), které vedou k významným úsporám v čase a zvýšení produktivity práce jsou:

  • schopnost vytvářet 2D i 3D prostorová data a možnost uživatelům snadno upravovat a spravovat informace v průběhu pracovního procesu,
  • jednotné geoprostorové prostředí, které poskytuje přímý přístup k 2D a 3D datům v rámci standardní databáze Oracle. Nativní přístup je umožněn k mnoha dalším formátům prostorových dat, včetně *.SHP, *.TAB, a *.GML
  • schopnost provádět složité a přesné prostorové analýzy a vytvářet sémanticky inteligentní a fotorealistické 3D modely,
  • nástroje pro dokončování map, které usnadňují pokročilé umístění textů, separaci barev a PDF výstupů,
  • pokročilé funkce správy parcel včetně nástrojů pro úpravu katastrálních map a zvýšená interoperabilita s terénními daty,
  • schopnost práce s dlouhými transakcemi Oracle Spatial (ve verzi Bentley Map Enterprise) bez potřeby serverového produktu spolu s podporou pro pokročilou správu rastrových obrázků a 3D texturování − například podpora 3D City GIS se začleněním fotorealistických zobrazení.

Zvýšená interoperabilita umožňuje uživatelům nové verze Bentley Map V8i i další využívání PDF formátu a plné využití aplikace Google Earth pro vizualizaci projektů. Mimo to, exportované i-Modely přidají projektům na hodnotě a mohou být zobrazeny v programech Bentley View, Bentley Navigator a dalších.

Snadný programování nadstaveb díky API

Protože Bentley Map V8i nyní obsahuje plnohodnotné rozhraní pro programování aplikací (API), mohou jej softwaroví vývojáři využít k tvorbě vlastních GIS aplikací s neobvyklou jednoduchostí.

V komentáři na hlavní výhody nové verze Bentley Map V8i Richard Zambuni, ředitel marketingu Bentley, říká: „Bentley Map má dvě vynikající vlastnosti, které jej odlišují: schopnost dodávat geoprostorové informace, které splňují náročné požadavky inženýrů na přesnost, a to bez rozdílu zda se jedná o 2D či 3D data. Navíc je Bentley Map ideálním řešením pro rostoucí počet GIS projektů 3D City po celém světě.

Jak hodnotí nový Bentley Map uživatelé ve světě?

Jean Pellerin ze zeměměřičského úřadu v Montrealu v Kanadě komentuje nasazení Bentley Map následovně: “V současné době používáme Bentley Map pro dokumentaci vodovodní sítě města Montreal a jsme velice spokojeni s produktivitou práce v tomto softwaru. Bentley Map nám umožňuje jednoduše vytvářet objekty a vlastní nástroje pro zvýšení kvality dat. Schopnost bezproblémové spolupráce s ProjectWise a Bentley Geospatial Server nám umožňuje rozšířit prostorová data i pracovní postupy do celé naší organizace. Interoperabilita Bentley Map a Oracle Spatial nám umožňuje jednoduše sdílet informace se všemi zúčastněnými stranami v naší organizaci i s veřejností.

Erik Wirring, technický ředitel pro CAD a zeměměřičství v dánské firmě LE34 říká: ”Software od firmy Bentley používáme v naší firmě více než 20 let. S novou verzí Bentley Map V8i nyní můžeme využívat produkt, který kombinuje flexibilitu a preciznost nástrojů MicroStation a pokročilé funkce GIS, které potřebujeme v naší práci každý den.

Jak se vyvíjí práce geodetů, z pouhého “kreslení linek do mapy” na sběr vysoce přesných prostorových informací a detailních popisných informací, zjišťujeme, že XFM (XML Feature Modeling) koncept Bentley Map nám plně vyhovuje svou robustností a zároveň jednoduchostí propojení dat s našimi přístroji Trimble. Velkým přínosem je pro nás také nástroj Prohledat data (standardní součást Bentley Map), která nám umožňuje rychlou kontrolu atributů prostorových dat a umožňuje nám odhalit anomálie v datech. Naši klienti si velice váží vysoké kvality práce, kterou odvádíme.” dodává Wirring.

Pro více informací o Bentley Map V8i (SELECTseries 2), navštivte webové stránky https://www.bentley.com/bentleymap.

[zdroj: Tisková zpráva Bentley Systems ČR, web HSI]

/* ]]> */