DRONY

Airpeak S1 – profi dron od Sony

sony-airpeak-s1-

Dron Airpeak S1 je určen pro profesionální používání, čemuž odpovídá oznámená cena devět tisíc dolarů. Dron je zkonstruován pro práci s bezzrcadlovými fotoaparáty Sony, včetně A7S Mark III, FX3 nebo dokonce Alpha 1 s podporou 8K.

Speciálně pro S1 byl vytvořen nový závěs (gimbal) Gremsy T3. S kamerou má dron mít výdrž zhruba 12 minut letového času.  Pro srovnání, DJI Matrice 600 Pro, za cca 7 000 dolarů bez závěsu a fotoaparátu, uvádí letovou výdrž 32 minut nebo 16 minut se zatížením sedm kilogramů.

Za zmínku stojí také to, že fotoaparát potřebuje vlastní baterie – dron mu neposkytuje energii.

Jedním z největších prodejních argumentů je stabilita nového dronu při letu za větru. DJI pro svůj Inspire 2 uvádí stabilitu letu za větru 10 m/s, ale Sony deklaruje, že dron má zůstat stabilní při větru až 20 m/s.

Airpeak S1 má na sobě má pět sad stereokamer a infračervený dálkoměr, který by měl dronu pomoci zastavit dřív než narazí do překážky. Zároveň má vše pomáhat pro let při ztrátě navigačního družicového signálu.

V uváděné ceně má Airpeak S1 obsahovat dva páry vrtulí, ovladač, dvě baterie a nabíječku.

Společnost Sony očekává, že Airpeak začne prodávat na podzim 2021 a chce nabízet servisní plán na pokrytí škod, ke kterým by mohlo v případě havárie dojít.

Sony v tiskové zprávě rovněž píše, Airpeak S1 je navržen a vyroben v Japonsku. (V některých částech světa je s produkty, vyrobenými v Číně, problém nebo je na ně dokonce uvaleno embargo používání.)

/* ]]> */